REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Gwiazda heavy metalu wystąpi na Pol‘and’Rock Festival. Nadchodzi nowa edycja Przystanku Woodstock

Najnowsza edycja legendarnego Przystanku Woodstock to czas dużych zmian. Jerzy Owsiak zmienił nazwę na Pol‘and‘Rock Festival i zapowiedział nowe otwarcie. Jedno pozostanie niezmienne – doskonała i mocna muzyka. Właśnie oficjalnie zapowiedziano występ jednej z największych światowych gwiazd heavy metalu.

18.06.2018
12:32
Światowa gwiazda heavy metalu wystąpi na Pol‘and’Rock Festival 2018
REKLAMA
REKLAMA

Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą to festiwal muzyczny organizowany przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach podziękowania za wsparcie charytatywnej działalności Orkiestry. Pierwsza edycja odbyła się w 1995 roku. Nazwa nawiązywała do legendarnego brytyjskiego festiwalu oraz popularnego wówczas serialu Przystanek Alaska.

Licencja na wykorzystywanie nazwy Woodstock wygasła jednak na początku tego roku. Dlatego od tegorocznej edycji wydarzenie będzie nosić nazwę Pol‘and‘Rock Festival.

Tożsamość zespołów, które wystąpią w Kostrzynie na Odrą, od dłuższego czasu była źródłem plotek i pogłosek. Mówiło się choćby o występie jednej z najsłynniejszych metalowych grup. Chodziło oczywiście o Judas Priest.

Legendarny brytyjski zespół heavymetalowy został założony w 1969 roku i od początku zrobił furorę swoją bezkompromisowością, muzyczną agresją oraz wyglądem kostiumów. Najsłynniejsze utwory Judas Priest to choćby Breaking the Law i Painkiller. Skład zespołu wielokrotnie ulegał zmianom, co wpłynęło na jakość późniejszych albumów. Judas Priest nieraz zapowiadali zakończenie działalności zespołu, zawsze jednak postanawiali wrócić do grania.

Do historii przeszły koncerty Judas Priest. Brytyjczycy uważani są za „Bogów Metalu” i jedną z najlepszych koncertowych grup. Polscy fani mogli niedawno posłuchać Judas Priest na koncercie w katowickim Spodku. To jednak nie był koniec dobrych wieści.

Judas Priest właśnie ogłosili kolejny koncert w Polsce na swoim oficjalnym profilu na Instagramie.

Będzie nim właśnie występ na Pol‘and‘Rock Festival. Post zdążył już jednak zniknąć z profilu grupy. Wydaje się, że organizatorzy polskiego festiwalu nie dogadali się z zespołem, co do momentu ogłoszenia koncertu. Potwierdzenie ma jednak nastąpić dzisiaj wieczorem na antenie Antyradia.

REKLAMA

Judas Priest są trakcie promowania najnowszej płyty Firepower. Album zyskał sobie pozytywne opinie krytyki, a przez niektórych fanów został wręcz uznany za powrót do dawnej formy. Na Firepower znalazła się prawie godzina nowego materiału, a członkowie zespołu zapowiadają już prace nad kolejnym albumem.

Pol’and’Rock Festival 2018 odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA