REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Misiewicz kontra Vega. Premiera filmu „Polityka” zagrożona?

Tegoroczne wakacje stoją pod znakiem Patryka Vegi i jego szumnie zapowiadanego filmu „Polityka”. Wszyscy już pewnie wiecie, że najnowsza produkcja popularnego reżysera wchodzi na ekrany polskich kin 6 września, a zapracowany reżyser pracuje w Japonii nad postprodukcją obrazu.

19.07.2019
17:54
Polityka - kadr promocyjny filmu Patryka Vegi
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnio jednak ciemne chmury zaczęły zbierać się nad produkcją. Oto Bartłomiej Misiewicz, oburzony sposobem, w jaki został sportretowany w materiałach promocyjnych filmu, postanowił pozwać Patryka Vegę oraz dystrybutora filmu, firmę Kino Świat na ponad milion złotych odszkodowania. Teraz do sprawy ma włączyć się także Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Jak donosi portal Wirtualna Polska, mecenas reprezentujący Patryka Vegę w sprawie o naruszenie dóbr osobistych Bartłomieja Misiewicza, zwrócił się z prośbą do Helsińskiej Fundacji o interwencję. Jego zdaniem pozew narusza wolność słowa i wolność wypowiedzi artystycznej reżysera, dlatego zwraca się z prośbą o to, aby Fundacja lepiej przyjrzała się tej kwestii.

W artykule czytamy, że Helsińska Fundacja Praw Człowieka pozytywnie rozpatrzyła ten wniosek i w najbliższym czasie wnikliwiej przyjrzy się sprawie pozwu Misiewicza, który domaga się nie tylko rekompensaty pieniężnej, ale i zablokowania premiery filmu.

Czy zwrócenie się do Fundacji stanowi potwierdzenie na to, że sprawy nabrały naprawdę poważnego obrotu?

Wszystko wskazuje, że tak. Na werdykt fundacji będziemy musieli jeszcze poczekać, ale w tym czasie Patryk Vega nie próżnuje i wypuszcza kolejne materiały promocyjne.

Dzisiaj rano na Facebooku reżysera pojawił się fragment z aktorką Ewą Kasprzyk, wcielającą się w byłą premier Beatę Szydło, a nie dalej niż wczoraj pokazano pierwsze zdjęcie przedstawiające Zbigniewa Zamachowskiego jako Tadeusza Rydzyka. Na zdjęciu pojawiają się także Tomasz Oświecimski oraz Marcin Kaniewski.

Wszystko wskazuje, że „Polityka” nie zostawi suchej nitki na żadnym ze znaczących polityków czy ważnych osób publicznych z naszego kraju, przez co każdy kolejny materiał rodzi nowe kontrowersje.

REKLAMA

Jeśli jest jedna rzecz, na którą można liczyć w te wakacje, to regularne wieści od Patryka Vegi. Czy wszystkie pokazywane przez niego materiały trafią do finalnego projektu, czy może zostaną jednak zablokowane, przekonamy się pewnie w nadchodzących tygodniach.

Film „Polityka” ma trafić na ekrany kin już 6 września.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA