REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Filmy /
  4. Seriale

„Polityka” w formie serialu – Patryk Vega idzie za ciosem. Premiera już dziś wieczorem w Canal+

Najnowszy film Patryka Vegi „Polityka” pojawi się dziś na antenie Canal+ w formie czteroodcinkowego miniserialu.

21.12.2019
20:00
Polityka - kadr z filmu
REKLAMA
REKLAMA

Film „Polityka” zadebiutował na ekranach kin we wrześniu bieżącego roku. Zgromadził ponad 2 mln widzów, mimo dość nieprzychylnych recenzji.

„Polityka” Patryka Vegi okazała się niewypałem i dosyć smutnym komentarzem na temat stanu satyry politycznej w Polsce – pisał o filmie Tomasz Gardziński tuż po premierze.

Teraz jednak reżyser, kontynuując model dystrybucyjny wypracowany przy poprzednich hitach, jak chociażby filmach „Botoks”, czy „Kobiety mafii”, oferuje rozszerzoną, serialową wersję swojej historii.

Twórca wspomina, że w serialu pojawi się wiele nowych scen, które nie znalazły się w ostatecznej wersji filmu. Niektóre wątki zostały natomiast znacznie rozbudowane.

Zawsze mam poczucie, że format kinowy nakłada na mnie swego rodzaju kaganiec, natomiast serial daje znacznie szersze możliwości wypowiadania się – zdradza reżyser.

Serialowa wersja „Polityki” ma mieć cztery 45-minutowe odcinki. To o 45 minut dłużej niż wersja kinowa.

Słynny polski reżyser zaznacza, że każdy powinien zobaczyć jego serial.

Nie było dotąd produkcji, która jest tak wiernym odbiciem rzeczywistości. „Polityka” jest pewną diagnozą momentu, w którym znajdujemy się tu i teraz – dodaje.

Warto wspomnieć też, że film zapowiadany jako rewolucja, która odmieni oblicze polskiej polityki i odbije się szerokim echem, w zasadzie nie wywołał zbyt gwałtownych fal oburzenia. Przyczyniła się za to do tego, że Patryk Vega wystosował przeprosiny na Facebooku.

REKLAMA

W serialu zobaczymy całą plejadę gwiazd, którzy pokazali swoje możliwości w filmowej wersji opowieści. Są to m.in. Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Ewa Kasprzyk, Iwona Bielska, Maciej Stuhr, czy Daniel Olbrychski.

Serial „Polityka” zadebiutuje na antenie Canal+ dziś wieczorem o godzinie 21.00 (dwa odcinki) oraz jutro, tj. w niedzielę 22 grudnia, o 21.00 (dwa odcinki).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA