REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Patryk Vega odsłania karty. „Polityka” ze zwiastunem, plakatem i nową datą kinowej premiery

Patryk Vega to reżyser uwielbiany przez jednych i nienawidzony przez innych. Jego najnowszy film ma pokazać prawdziwe oblicze polskiej polityki i zmienić nastroje przed najbliższymi wyborami. Czy tak faktycznie będzie? Część odpowiedzi przynosi opublikowany właśnie premierowy zwiastun. Oprócz niego ujawniono też nową datę premiery filmu.

08.08.2019
20:42
polityka zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

„Polityka” Patryka Vegi jest zapowiada przez twórców i dystrybutora jako jeden z najgłośniejszych i najmocniejszych filmów ostatnich lat. Reżyser, kojarzony do tej pory przede wszystkim z komediami o mafii, podobno postawił sobie za punkt honoru pokazanie prawdziwej twarzy polskiej polityki, o której Polacy nie mają pojęcia. Bohaterami „Polityki” będą autentyczni parlamentarzyści i rządzący, choć ukryci pod płaszczykiem fikcji.

Od pewnego czasu wiadomo było mniej więcej czego widzowie mogą się spodziewać po produkcji, ponieważ Patryk Vega na bieżąco informował swoich fanów o postępach prac i pokazywał nowe fragmenty produkcji. Część z nich trafiła również do opublikowanego dzisiaj trailera.

Na serwis YouTube trafił właśnie premierowy zwiastun „Polityki”. Jego głównym bohaterem jest polityk grany przez Antoniego Królikowskiego.

Nie jest wielką tajemnicą, że Królikowski sparodiuje byłego pracownika Ministerstwa Obrony Narodowej, Bartłomieja Misiewicza (polityk zdążył nawet złożyć pozew o zniesławienie). Oprócz niego w zwiastunie widzimy m.in. Andrzeja Grabowskiego, Marcina Bosaka, Macieja Stuhra, Daniela Olbrychskiego, Janusza Chabiora i Zbigniewa Zamachowskiego. Osoby dobrze zaznajomione z krajową polityką nie będą miały problemów z rozpoznaniem granych przez nich członków obozu władzy, opozycji i Kościoła katolickiego. W tle pokazywanych scen wybrzmiewała zaś piosenka Bałkanica zespołu PIERSI.

Materiał przypomina także kilka głośnych i dobrze znanych opinii publicznej spraw, które w ostatnich latach zdarzyły się na rodzimej scenie politycznej. Chodzi m.in. o podarowanie dwóch samochodów o. Tadeuszowi Rydzykowi przez bezdomnego, usunięcie flagi Unii Europejskiej podczas urzędowania Beaty Szydło, a także nadużywanie władzy przez Bartłomieja Misiewicza. Można się zastanawiać, czy twórcy oszczędzają największe sensacje na premierę, czy może zapowiadana bomba okaże się całkowitym niewypałem. Przekonamy się już wkrótce.

REKLAMA

„Polityka” wejdzie do kin wcześniej niż do tej pory zapowiadano. Premiera filmu nastąpi już w środę, 4 września 2019 roku.

polityka zwiastun class="wp-image-312150"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA