REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Polka zagra Brigitte Bardot. Aktorka wystąpi w filmie Lecha Majewskiego

Właśnie poznaliśmy najnowszą członkinię obsady aktorskiej filmu Brigitte Bardot cudowna. Jest nią do tej pory mało znana Joanna Opozda. Polka zagra Brigitte Bardot.

05.11.2018
17:14
Polka zagra Brigitte Bardot
REKLAMA
REKLAMA

Film jest adaptacją powieści Pielgrzymka do grobu Brigitte Bardot cudownej. Co ciekawe, Lech Majewski oprócz tego, że jest reżyserem tej produkcji, jest także autorem wspomnianej książki i jak przyznaje:

Jest to najważniejsza książka w moim życiu, ponieważ rozlicza się z moją młodością, dzieciństwem oraz tym, czym była dla mnie Polska i Katowice.

Historia, którą opowiada książka oraz przedstawi film, skupia się wokół postaci Adama i tajemniczej postaci jego ojca. Ten był pilotem podczas II wojny światowej i przez wojenną zawieruchę zaginął bez śladu. Jednak chłopak wciąż otrzymuje od niego paczki i listy. To pozwala mu mieć nadzieję, że ojciec wróci w końcu do jego życia. Chociaż opowieść koncentruje się wokół Polski i PRL-u, to czytelnicy towarzyszą Adamowi w podróżach i poszukiwaniach zaginionego taty. Na jego drodze staną takie sławy ówczesnego showbiznesu jak Elizabeth Taylor, Marlon Brando, Paul Cezanne, Picasso, czy w końcu Brigitte Bardot.

W rolę seksbomby ubiegłego stulecia wcieli się mało znana Joanna Opozda. Aktorkę do tej pory można było zobaczyć przede wszystkim w serialu Pierwsza miłość i polskich komediach romantycznych. Jak sama przyznaje, ta rola będzie jednym z największych wyzwań w jej dotychczasowej karierze. Szczególnie, że tę kandydaturę osobiście zaaprobowała sama 84-letnia Bardot, która oglądała materiały castingowe Joanny Opozdy.

REKLAMA

W innych rolach zobaczymy m.in. Magdalenę Różczkę, Andrzeja Grabowskiego, a także Weronikę Rosati, która zagra kolejną wspaniałą aktorkę tamtych czasów, Elizabeth Taylor.

Zdjęcia do produkcji kręcone są w Katowicach, a prace nad filmem mają potrwać minimum dwa lata.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA