REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nowy serial historyczny od TVP. "Polowanie na ćmy" zapowiada się świetnie

TVP od lat stawia na historyczne seriale. Jedne cieszą się sporym powodzeniem, drugie jak "Korona królów" bywają obiektem żartów. Teraz Telewizja Polska stworzyła nową produkcję i już wiosną pokaże serial "Polowanie na ćmy". O czym będzie?

27.01.2023
11:10
"Polowanie na ćmy"
REKLAMA

"Czas honoru", "Wojenne dziewczyny" czy "Korona królów" to polskie seriale historyczne, które wylansowała Telewizja Polska. Od stycznia 2023 roku ruszył nowy sezon "Korony Królów. Jagiellonowie". Choć nie budzi już tak wielkiej drwiny, jak pierwszy, a twórcy znacznie ulepszyli serial, to jednak daleko mu podbicia serc widzów. TVP od lat produkuje historyczne produkcje i nie ustaje w tym. Wiosną tego roku wyemitowany zostanie nowy serial o tematyce historycznej - "Polowanie na ćmy".

REKLAMA

TVP pokaże nowy serial historyczny "Polowanie na ćmy". O czym będzie?

„Polowanie na ćmy” (dotychczasowy tytuł roboczy "Pogrom 1905. Miłość i hańba") przedstawia historię Polski i Polaków pod rosyjskimi zaborami, a zwłaszcza losy niezwykłych kobiet, które w świetle rewolucyjnych nastrojów i burzliwych wydarzeń pragną zmienić swoje dotychczasowe życie. Z kolei wybuch bomby podłożonej przez młodego rewolucjonistę zaczyna opowieść o wydarzeniach, wstrząsających życiem Warszawy. Rosyjskie represje przybliżają Polaków coraz bardziej do zrywu niepodległościowego. Sytuacja jest tak napięta, że szef carskiej Ochrany postanawia przekierować uwagę tłumu na inny tor, prowokując w mieście zamieszki na tle obyczajowym.

"Polowanie na ćmy". Kto zagra główne role?

Role główne powierzone zostaną Soni Mietielicy („Stulecie Winnych”), Monice Krzywkowskiej oraz Piotrowi Nerlewskiemu. W obsadzie zagoszczą również m.in. Daria Polunina, Karolina Rzepa, Przemysław Stippa i Piotr Siwek. Reżyserii "Polowania na ćmy" podjął się Michał Rogalski. Nowy serial TVP widzowie zobaczą wiosną tego roku. Produkcja będzie liczyć siedem odcinków i niewykluczone, że pojawi się w niedzielnym paśmie prime-time.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA