REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Klienci Multimedia Polska mogą zerwać umowę. Znikają niektóre kanały Grupy Polsat

Na rynku telewizji kablowych dawno nie mieliśmy do czynienia z tak dużym konfliktem. Grupa Polsat i sieć Multimedia Polska nie doszły do porozumienia dotyczącego udostępniania kanałów tematycznych takich jak Polsat News i Polsat Sport, dlatego od stycznia najpewniej znikną one z oferty drugiej z firm. Czy można z tego powodu wypowiedzieć umowę?

22.12.2020
10:29
polsat kanały
REKLAMA
REKLAMA

Pierwsze informacje o braku zgody między obiema firmami pojawiły się pod koniec listopada, gdy Multimedia Polska informowały swoich klientów o planowanym usunięciu kanałów ośmiu kanałów tematycznych Polsatu od nowego roku. Chodziło o dosyć popularne wśród widzów Polsat 2, Polsat News HD, Polsat Cafe HD, Polsat Play HD, Disco Polo Music, Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Film HD. I choć część użytkowników Multimedia Polska liczyła na zmianę tej decyzji w ramach dalszych negocjacji między siecią kablową i Grupą Polsat, to najprawdopodobniej taki pozytywny scenariusz się nie spełni.

Obu firmom nie udało się bowiem dojść do porozumienia dotyczącego dalszych warunków finansowych. Do tej pory Telewizja Polsat otrzymywała opłatę za reemisję wspomnianych stacji od należącego do Grupy Vectra operatora, ale po zapowiedzianych jeszcze w 2019 roku podwyżkach najwyraźniej uznano to za nieopłacalny ruch.

Klienci Multimedia Polska wciąż będą mieć dostęp do kanałów Polsat, TV4, TV6, Polo TV czy Eska TV.

Dwa pierwsze muszą znaleźć się w ofercie każdego operatora kablowego w ramach zasady must carry, must offer. Z kolei na wyłącznie stacji Grupy Polsat dostępnych przez telewizję naziemną (takich jak TV6, Polo TV, Fokus TV i Eska TV) Multimedia Polska ostatecznie się nie zdecydowała. W komunikacie wysłanym do klientów 25 listopada zaznaczono ponadto, że użytkownicy mający w umowie wpisany dostęp do usuniętych od stycznia kanałów tematycznych mogą bez konsekwencji wypowiedzieć terminową umowę z operatorem. Natomiast oświadczenie informujące o rozwiązaniu umowy abonenckiej musi zostać dostarczone firmie nie później niż miesiąc po otrzymaniu wiadomości. Niezdecydowani klienci mają więc jeszcze tylko kilka dni na podjęcie decyzji.

Być może do pozostania przy Multimedia Polska przekonają ich natomiast nowa oferta przygotowana przez sieć. Na oficjalnej stronie Multimedia Polska pojawiła się niedawno informacja, że osiem przeznaczonych do usunięcia kanałów zostanie zastąpionych przez pojawienie się National Geographic HD, BBC Earth HD, BBC Lifestyle, BBC Brit HD, FOX HD i Biznes 24. Dołączenie ich do oferty dojdzie najpóźniej 15 stycznia. Natomiast na ewentualny zwrot w negocjacjach nie ma raczej co myśleć. W odpowiedzi na zapytanie przesłane przez portal Business Insider rzecznik prasowy Grupy Polsat Tomasz Matwiejczuk uciął całą dyskusję krótko słowami: „Nie wypowiadamy się na ten temat”.

REKLAMA
  • Czytaj także: Grupa Vectra od pewnego czasu oferuje dostęp do zupełnie nowego serwisu VOD. Jakie są najważniejsze cechy i elementy oferty Vectra TV Online? Wszystkiego dowiecie się z naszego artykułu na ten temat.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA