REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Powalająca, trójwymiarowa mapa Śródziemia od Google doczekała się… trybu wieloosobowego

To się nazywa odpowiednia promocja nadchodzącego filmu. Przed premierą ostatniej części „Hobbita” Google zachwyciło wszystkich miłośników twórczości Tolkiena niesamowitą, przeglądarkową mapą Śródziemia. Ta wzbogaciła się właśnie o dodatkową funkcjonalność w postaci wieloosobowych walk!

20.11.2014
18:47
Powalająca, trójwymiarowa mapa Śródziemia od Google doczekała się… trybu wieloosobowego
REKLAMA
REKLAMA

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat powstało kilka świetnych inicjatyw mających na celu stworzenie interaktywnej, satysfakcjonującej mapy Śródziemia. Żadna z nich nie wyglądała jednak tak powalająco jak projekt przy użyciu technologii Google. Chociaż trójwymiarowe Śródziemie technologicznego giganta powstało jako akcja promocyjna dla filmu „Bitwa pięciu armii”, to jest przy okazji prawdziwym skarbem dla każdego miłośnika twórczości Tolkiena.

śródziemie mapa 2

Tylko spójrzcie na te trójwymiarowe górskie szczyty, powoli sunące chmury, słupy dymu z Góry Przeznaczenia czy błyszczące strumienie rzeki Anduiny – REWELACJA.

Co kapitalne, mapa Śródziemia pozwala nam prześledzić podróż Bilba oraz krasnoludów, a także dowiedzieć się czegoś o najważniejszych miejscach fikcyjnego świata i jego bohaterach. Od miasteczka Bree o wątpliwej reputacji, przez stepy Rohanu, na Mordorze kończąc, internauta może zanurzyć się w filmowym świecie „Hobbita” oraz "Władcy Pierścieni”  przy użyciu popularnej przeglądarki Chrome. Google nie stoi jednak w miejscu, wzbogacając cudowną mapę o nową funkcjonalność – walki!

śródziemie mapa 3
REKLAMA

Te odbywają się między graczami – internautami, którzy mogą wybrać preferowaną stronę konfliktu. Oczywiście trójwymiarowe środowisko przeglądarki internetowej pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza mając w pamięci świetne "Shadow of Mordor". Na całe szczęście internetowa rozgrywka nie wymaga od nas refleksu ani niesamowitych umiejętności. To raczej prosta wariacja turowych potyczek na modłę "Heroes of Might and Magic", gdzie dwie drużyny prowadzone przez odmiennych graczy stają naprzeciwko siebie. Ciekawy dodatek, ale nie on przesądza o wielkości i fantastyczności projektu przy użyciu technologii Google. Aż się prosi, żeby wkomponować w to wszystko mechanikę z serii 'Total War" bądź "Europa Universalis"!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA