REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Powidoki" - zobacz polski zwiastun ostatniego filmu Andrzeja Wajdy

"Powidoki", ostatni film Andrzeja Wajdy, a jednocześnie tegoroczny rodzimy kandydat do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, doczekał się oficjalnego, polskiego zwiastuna. 

09.11.2016
10:21
Powidoki - zobacz polski zwiastun ostatniego filmu Andrzeja Wajdy
REKLAMA
REKLAMA

Nie jest to pierwszy trailer tego filmu, który trafił do sieci. Choć do polskich kin "Powidoki" trafią dopiero w styczniu 2017 roku, ostatnie dzieło Andrzeja Wajdy zostało już zaprezentowane na Festiwalu Filmowym w Toronto, w związku z czym było promowane zwiastunem anglojęzycznym. Oba materiały są do siebie bardzo podobne, choć nie identyczne, zatem nawet jeżeli widzieliście poprzedni, również na ten warto rzucić okiem.

REKLAMA

„Powidoki” to ostatni film w reżyserii zmarłego przed miesiącem Andrzeja Wajdy. Widowisko zostało zrealizowane według scenariusza napisanego przez Andrzeja Mularczyka, opowiadającego o Władysławie Strzemińskim, malarzu, który nie godzi się z socrealizmem i pozostaje wierny własnej drodze artystycznej. W obsadzie są między innymi Bogusław Linda, Krzysztof Pieczyński, Zofia Wichłacz, Szymon Bobrowski i Bronisława Zamachowska. Komisja Oscarowa we wrześniu bieżącego roku zadecydowała, że to właśnie "Powidoki" są tegorocznym, polskim kandydatem w walce o Oscara. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA