REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Powstaje książka na YouTube. Jednym z autorów jest Zygmunt Miłoszewski

Książka na YouTube? Jak to możliwe? Bardzo prosto. Na kanale weBook, który wystartował zaledwie kilka dni temu, bo 13 lipca 2015 roku, co tydzień będą pojawiały się wideo, na których poszczególni autorzy pisać będą jedną książkę.

17.07.2015
9:32
Powstaje książka na YouTube. Jednym z autorów jest Zygmunt Miłoszewski
REKLAMA
REKLAMA

Za początek powieści, która powstaje na YouTube, odpowiada Zygmunt Miłoszewski, autor kryminałów, takich jak "Uwikłanie", "Ziarno prawdy" i "Gniew", które składają się na trylogię poświęconą prokuratorowi Teodorowi Szackiemu. Pierwsze nagranie z tworzenia książki możemy zobaczyć już na kanale weBook. Odpowiedzialną za stworzenie takiego kulturalnego miejsca w wirtualnej przestrzeni jest Anna Dziewit, pisarka, dziennikarka i reporterka.

Poza Zygmuntem Miłoszewskim, jednym z najgorętszych polskich nazwisk w ostatnich czasach, w pisanie powieści zaangażowani będą inni ludzie ze świata literatury, filmu, show-biznesu. Po pióra, a raczej klawiaturę, sięgną między innymi Ilona Łepkowska, Karolina Korwin Piotrowska, Katarzyna Bonda, Andrzej Saramonowicz i Marcin Meller. Co tydzień będziemy mogli obejrzeć ich zmaganie ze słowem pisanym.

REKLAMA

Poza relacją z pisania książki, Anna Dziewit opowie na trochę o literaturze w ogóle, na przykład prezentując najciekawsze nowości wydawnicze, po które warto sięgnąć.

Cieszy taka inicjatywa, która sama w sobie jest interesującym eksperymentem. Wśród wielu rozrywkowych kanałów na YouTube miło jest znaleźć coś, co również może bawić, ale nie jest oglądaniem, mówiąc kolokwialnie, śmiesznych filmików.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA