REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Powstaną dwa kolejne filmowe spin-offy Harry'ego Pottera

Warner Brothers chce zekranizować dwie książki ze świata Harry'ego Pottera - "Quidditch przez wieki" oraz "Baśnie barda Beedle'a". Dołączą one do "Fantastycznych zwierząt", których kinową adaptację wytwórnia ogłosiła kilkanaście dni temu. 

30.09.2013
18:09
Powstaną dwa kolejne filmowe spin-offy Harry’ego Pottera
REKLAMA

Wszystkie te trzy lektury najpierw funkcjonowały jedynie w fabule "Harry'ego Pottera", jako klasyczne pozycje, szeroko rozpoznawalne w świecie Magii i Czarodziejstwa. Z czasem zostały jednak faktycznie napisane przez J. K. Rowling. O "Fantastycznych Zwierzętach i Jak Je Znaleźć" pisaliśmy już wcześniej. Okazuje się, że przy okazji tej produkcji, Warner Bros. zastrzegło również znaki handlowe związane z dwoma pozostałymi książkami, co wskazywałoby na to, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zamierza podjąć się także ich realizacji.

REKLAMA
Baśnie barda Beedle’a

"Qudditch przez wieki" to opracowanie dotyczące najpopularniejszego sportu wśród czarodziejów, wyjaśniające jego zasady, opisujące jego historię i najbardziej znane drużyny. To także swoisty podręcznik, zawierający omówienie rozmaitych technik wykorzystywanych podczas gry. "Baśnie barda Beedle'a" to z kolei zbiór pięciu różnorodnych opowiadań opatrzonych komentarzem Albusa Dumbledore'a. Co ciekawe, pierwotnie powstało jedynie siedem egzemplarzy "Baśni", będących ręcznie ilustrowanymi przez Rowling manuskryptami. Sześć z nich trafiło do osób, które miały duży wpływ na powstanie książek o Harry Potterze, ostatnia została wystawiona na aukcję - za zawrotną kwotę 1 950 000 funtów kupił ją Amazon.com. Do sprzedaży detalicznej trafiła w 2008 roku.

REKLAMA
Quidditch_Through_the_Ages

Jakiekolwiek dalsze szczegóły dotyczące tych produkcji pozostają na tę chwilę nieznane. Nie wiadomo więc, kiedy miałaby się odbyć ich premiera, jaką przybiorą formę, ani na ile wierne będą książkowym oryginałom. Przy okazji ich powstania, możemy się też spodziewać szeregu nowych gadżetów z uniwersum Harry'ego Pottera oraz "pobocznych publikacji", na przykład gier komputerowych. Myślę, że sportowa gra o Quidditchu mogłaby okazać się bardzo ciekawą opcją. Tymczasem, jeśli chcecie zapoznać się z tymi książkami, e-booki znajdziecie w sklepie Pottermore.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA