REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Powstanie film dokumentalny o "Justice League" George'a Millera

Choć "Justice League: Mortal", filmu George'a Millera o superbohaterach, prawdopodobnie nigdy już nie zobaczymy, to być może przynajmniej dowiemy się, jak miał się prezentować. W jaki sposób? Z dokumentu poświęconego tej produkcji.

26.05.2015
9:54
Powstanie film dokumentalny o Justice League George'a Millera
REKLAMA
REKLAMA

Plany stworzenia "Justice League: Mortal" zostały ogłoszone w 2007 roku, a wstępna data premiery została ustalona na rok 2009. Wybrana była już nawet obsada – w roli Batmana wystąpić miał Armie Hammer, Megan Gale miała wcielić się w Wonder Woman, D. J. Cortona – w Supermana, a Adam Brody – we Flasha. Jednak zanim doszło do realizacji pierwszych zdjęć, projekt został najpierw wstrzymany, a następnie anulowany przez produkujące go Warner Bros. Złożyło się na to kilka powodów, między innymi związane ze strajkiem scenarzystów rosnące koszty oraz decyzja wytwórni, by przed filmem poświęconym grupie superbohaterów, najpierw stworzyć szereg widowisk o poszczególnych postaciach.

justice league 2

I choć Warner Bros. nigdy ostatecznie nie porzuciło planów nakręcania filmu o Lidze Sprawiedliwych – w 2017 roku do kin trafić ma pierwsza część „Justice League” w reżyserii Zacka Snydera – to wersja George'a Millera nigdy już nie powstanie.

Miller, ojciec chrzestny kina z gatunku post-apo, w związku z premierą rewelacyjnie przyjętego „Mad Max: Na drodze gniewu” po wielu latach znów znalazł się na językach. Sytuację tę postanowili wykorzystać australijscy filmowcy - reżyser Ryan Unicomb oraz producenci Aaron Cater i Steven Caldwell – ogłaszając zamiar nakręcenia pełnometrażowego dokumentu opowiadającego o losach "Justice League: Mortal".

REKLAMA
justice league 3

Wierzą oni, że losy tego nigdy nie zrealizowanego projektu są fascynujące i godne tego, by dokładnie przybliżyć je szerokiej publiczności. Wzorem dla Unicomba jest film „The Death of Superman Lives: What Happened?”, opowiadający o widowisku poświęconym Supermanowi, które w latach 90. nakręcić miał Tim Burton. Ewentualna data premiery nie jest znana.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA