REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Poznaliśmy nazwisko aktora, który zostanie nowym Spider-Manem

Marvel i Sony, po trwających od wielu tygodni castingach, nareszcie dogadali się w sprawie wyboru aktora, który wcieli się w tytułową postać w nadchodzących filmach o Spider-Manie. Nowym Peterem Parkerem został Tom Holland.

24.06.2015
9:26
Poznaliśmy nazwisko aktora, który zostanie nowym Spider-Manem
REKLAMA
REKLAMA

Tom Holland od dawna był wymieniany jako jeden z faworytów w tym wyścigu. Od dłuższego czasu było wiadomo, że to właśnie między nim, a znanym między innymi z "Chłopca w pasiastej piżamie" i "Gry Endera" Asą Butterfieldem rozegra się pojedynek o główną rolę w nowych filmach o Spider-Manie. Wśród innych kandydatów wymieniani byli Matthew Lintz, Charlie Plummer i Charlie Rowe. Ostatecznie wybór padł właśnie na Hollanda, którego aktorskie umiejętności i aparycja najbardziej przypadły do gustu Marvelowi i Sony.

tom holland
REKLAMA

Tom Holland to dziewiętnastoletni Brytyjczyk, któremu sławę przyniosła rola w "Billy Elliot the Musical", wystawianego na deskach londyńskiego West End Theatre w latach 2008-2010.  Jego dorobek aktorski jest na razie dość skromny - wystąpił raptem w trzech filmach ("Niemożliwe", "Jeżeli nadejdzie jutro" oraz "W samym sercu morza") i jednym miniserialu ("Wolf Hall", gdzie wcielił się w postać Gregory'ego Cromwella).

Przypomnijmy, że w lutym tego roku Sony oficjalnie potwierdziło podpisanie umowy, na mocy której zrealizuje wspólnie z Marvelem szereg nowych filmów o przygodach Spider-Mana. Peter Parker będzie w nich uczniem szkoły średniej, posiadającym już swoje pajęcze moce. W planach jest stworzenie czterech widowisk z Hollandem w roli głównej - każde ma przypadać na jeden rok spędzony przez tytułowego bohatera w liceum.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA