REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Netflix zaprasza do świata pełnego przekrętów. Już dziś premiera serialu dokumentalnego Brudna forsa

Serial dokumentalny Netfliksa obnaży chciwość i nieprawość wielkich światowych firm. Dirty Money przybliży mechanizmy funkcjonowania korporacji, które gromadziły zyski dzięki nielegalnym działaniom i nieczystym zagraniom. Już dziś można obejrzeć pierwszy sezon produkcji.

26.01.2018
9:02
Dirty Money - Netflix
REKLAMA
REKLAMA

Miniserial prześwietli działania największych przedsiębiorstw. Każdy epizod Brudnej forsy weźmie pod lupę inną firmę, która w ostatnich latach zasłynęła skandalami biznesowymi.

Jakie wątki zostaną poruszone w Brudnej forsie?

Produkcja opowie widzom o głośnej sprawie firmy farmaceutycznej Turing Pharmaceuticals. Ta, wykorzystując luki prawne, podwyższyła cenę leku dla osób chorych na AIDS. Założyciel niechlubnej korporacji, Martin Shkreli, z dnia na dzień stał się najbardziej znienawidzonym człowiekiem, nie tylko przez amerykańskie społeczeństwo, a także cały świat.

Ponadto, antologia pokaże m. in. nieczyste zagrania niemieckiego koncernu motoryzacyjnego Volkswagen, który dzięki zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania, zmieniał pomiary emisji spalin w swoich samochodach. W ten sposób firmie udało się pozytywnie przechodzić testy i nie wykraczać poza ich normy. Po ujawnieniu przekrętu, Volkswagen poniósł gigantyczne koszty, podejmując się wymiany sprzętu w autach i wypłacając odszkodowania.

Brudna forsa zapowiada się na dokument, który naprawdę może dobić.

To, co razi najbardziej to zakłamanie świata, a także bezradność obywateli, który są oszukiwani i niewiele mogą z tym zrobić. Wykorzystując relacje z pierwszej ręki, a także nieujawnione do tej pory materiały wideo czy wywiady z ofiarami i sprawcami, Dirty Money może poruszyć widzów i wywołać w nich skrajne emocje.

REKLAMA

Za stworzenie serii odpowiedzialny jest nagrodzony Oscarem reżyser Alex Gibney, który zasłynął filmem Kurs do Krainy Cienia.

Pierwszy sezon Dirty Money liczy sześć odcinków, które już teraz można obejrzeć w serwisie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA