REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Coś dla fanów serialu Grzesznica. Do księgarni trafiła właśnie powieść Petry Hammesfahr

Serial Grzesznica niedawno zadebiutował na ekranach i od razu został dobrze przyjęty przez widzów Canal+. Niejednoznaczna opowieść portretująca psychologiczne motywy działania morderczyni przykuwa uwagę świetnie nakreślonymi bohaterami i intrygą. Swojej polskiej premiery doczekała się także książka Petry Hammesfahr, na podstawie której stworzono tę serię. 

31.01.2018
17:45
Coś dla fanów serialu Grzesznica. Premiera książki Petry Hammesfahr
REKLAMA
REKLAMA

Powieść może być świetnym uzupełnieniem wątków przedstawionych w serialu Canal+. Hammesfahr zabiera nas do przepełnionej mrokiem psychiki głównej bohaterki. Cora jest z pozoru spełnioną matką i żoną, która z zimną krwią - z niewiadomych przyczyn - morduje opalającego się na plaży mężczyznę. Kobieta zostaje wówczas uznana za niepoczytalną. Jednak jej historia nie jest zupełnie jednoznaczna i kryje w sobie wiele tajemnic.

Na podstawie książki powstał mocny serial Grzesznica. Autorka powieści brała zresztą udział w pracach nad adaptacją literackiego pierwowzoru.

Serial został stworzony przez Dereka Simondsa. Produkcja zebrała bardzo przychylne opinie krytyków, które znalazły swoje potwierdzenie w aż dwóch nominacjach do Złotych Globów. W rolach głównych występują Jessica Biel oraz Bill Pulman, odgrywający postać detektywa.

Fabuła zawarta w książce została przeniesiona na 8 odcinków thrillera telewizyjnego. Ten można oglądać w każdy czwartek o godzinie 20:10 na Canal+.

Książka Grzesznica napisana przez Petrę Hammesfahr przepełniona jest mrokiem.

Akcja powieści rozgrywa się na dwóch płaszczyznach – z jednej strony mamy do czynienia z bieżącymi wydarzeniami. Główna bohaterka zabija człowieka, rozpoczyna się śledztwo. Z drugiej strony, powieść przywołuje również liczne wspomnienia Cory, które płynnie uzupełniają główny wątek. Dzięki temu zaciera się cienka granica między prawdą a kłamstwami, które pragną zatuszować bohaterowie książki.

REKLAMA

Grzesznica pełna jest emocjonalnych wątków odnoszących się do traumatycznych przeżyć głównej bohaterki. Książka dotyka także tematyki fanatyzmu religijnego. Powieść w mocny i prawdziwy sposób ukazuje ludzkie popędy oraz słabości.

Grzesznicę Petry Hammesfahr od dziś można kupić w księgarniach. Serial na jej podstawie ukazuje się w każdy czwartek w stacji Canal+.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA