REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Premiera serialu na podstawie "Trafnego wyboru" J. K. Rowling już tuż-tuż

Ekranizacja pierwszej "powieści dla dorosłych" autorstwa Joanne K. Rowling, bestselleru "Trafny wybór", już za niespełna trzy tygodnie trafi do oferty HBO GO w postaci trzyodcinkowego miniserialu. Telewizyjna premiera zapowiedziana jest dopiero na maj.

19.02.2015
12:12
Premiera serialu "Trafny wybór" już tuż-tuż
REKLAMA
REKLAMA

"Trafny wybór", który ukazał się drukiem w 2012 roku, jest pierwszą powieścią napisaną do Rowling po siedmioksięgu o przygodach Harry'ego Pottera i jego przyjaciół, skierowaną do dorosłych czytelników. Opowiadająca o losach mieszkańców małego miasteczka Pagford, które po śmierci urzędnika miejskiego Barry'ego Fairbrothera pogrąża się w chaosie, na jaw wychodzą głęboko skrywane tajemnice i najgorsze instynkty obywateli. Książka, będąca satyrą na na brytyjską klasę średnią i małomiasteczkową mentalność, rozeszła się w milionowych nakładach na całym świecie.

Mimo że spotkała się z w najlepszym razie umiarkowanych przyjęciem ze strony krytyków, recenzentów i czytelników, fakt, że doczeka się ekranizacji, był w zasadzie oczywisty od samego początku. Adaptacja "Trafnego wyboru" nie trafi jednak na ekrany kin, a na antenę HBO w formie miniserialu, składającego się z trzech odcinków. Całość już 9 marca trafi do usługi VOD HBO GO, a w ramówce stacji znajdzie się dopiero 2 maja.

Każdy odcinek trwać będzie około godziny. Serialowy "Trafny wybór" jest koprodukcją HBO i BBC. W jego obsadzie znaleźli się między innymi Julia McKenzie, Rory Kinnear, Monica Dolan i Richard Glover. Reżyserem jest Jonny Campbell, zaś scenariusz napisała Sarah Phelps.

REKLAMA
trafny wybór

W grudniu BBC zamówiło także seriale na podstawie cyklu „Cormoran Strike”, który Rowling wydała pod pseudonimem Robert Galbraith. Tutaj możecie przeczytać więcej na ten temat.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA