REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Jest zwiastun "Znachora" od Netfliksa. Kiedy premiera?

Najnowsza adaptacja kultowej powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza "Znachor" zmierza do serwisu Netflix! W legendarnej roli profesora Rafała Wilczura pojawi się Leszek Lichota, a obok niego zagrają równie znani i popularni aktorzy polskiego kina. Kiedy premiera?

30.08.2023
9:50
Jest zwiastun "Znachora" od Netfliksa. Kiedy premiera?
REKLAMA

W każdym polskim domu "Znachor" musiał zostać wyemitowany przynajmniej raz. To równie pewne, jak to, że kosz na śmieci znajduje się pod zlewem. Tym razem jednak Netflix postanowił tchnąć nieco świeżości w uwielbiane przez Polaków filmowe dzieło i zaproponował odnowioną wersję produkcji o szanowanym chirurgu profesorze Rafale Wilczurze, który traci rodzinę i pamięć. W roli głównej wystąpił Leszek Lichota, który zaliczył już swój debiut na Netfliksie w serialu "Wielka woda". Aktor, znany również z takich produkcji, jak "Wataha", "Prawo Agaty" czy "Kruk", wypowiedział się na temat swojej nowej roli:

REKLAMA

Wcielenie się w tak kultową postać, która zmaga się z wielkim bagażem doświadczeń, ogromną traumą i odnajdywaniem swojej tożsamości na nowo było dla mnie ogromnym wyzwaniem aktorskim. Historia profesora Wilczura pokazuje od pokoleń, że dzięki niezłomności ludzkiego serca, pokorze i chęci do poszukiwania prawdy, losy zawsze mogą się odwrócić

- mówił Leszek Lichota.

"Zanchor" zadebiutuje w serwisie Netflix. Kiedy premiera filmu?

Za reżyserię "Znachora" odpowiedzialny jest Michał Gazda. Obok Leszka Lichoty w roli legendarnego Rafała Wilczura pojawi się także Maria Kowalewska, która wcieli się w postać Marysi, córki profesora Wilczura, a właścicielkę młyna Zośkę zagra Anna Szymańczyk. Ignacy Liss wcieli się w rolę hrabiego Czyńskiego, natomiast jego rodziców odegrają Izabela Kuna oraz Mikołaj Grabowski. W pozostałych rolach wystąpią także Mirosław Haniszewski, Łukasz Szczepanowski, Paweł Tomaszewski, Małgorzata Mikołajczak i Artur Barciś.

REKLAMA

"Znachor" zadebiutuje w serwisie Netflix już 27 września.

Netflix: zwiastun filmu "Znachor"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA