REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Nagrania terenowe z Afryki i jazzowa orkiestra. Przegląd premier muzycznych tygodnia

Za nami kolejny tydzień pełen niepokojów i napięć. Z pomocą w ukojeniu nerwów znowu przychodzi muzyka.

31.10.2020
15:00
premiery muzyczne
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Premiery muzyczne tygodnia:

EABS – Discipline of Sun Ra

EABS znowu szaleją na temat klasyki i to jakiej klasyki - tym razem wzięli się za muzykę Hermana Poole Blounta, amerykańskiego jazzmana, i jego słynnej orkiestry. Sun Ra słynął z eklektycznego stylu, odwołującego się do większości podgatunków jazzu. Wrocławski sekstet przygląda się jego twórczości ze znaną im pokorą, ale i wnosząc do kompozycji swój pierwiastek.

Oneohtrix Point Never – Magic Oneohtrix Point Never

Muzykę posługującego się pseudonimem Oneohtrix Point Never Daniela Lopatina mogliście ostatnio słyszeć w świetnym filmie braci Safdie „Nieoszlifowane diamenty”. „Magic Oneohtrix Point Never” to dziewiąty album studyjny w dorobku amerykańskiego muzyka. Zaczyna się od klasycznej piosenkowej kompozycji, potem zaś Lopatin wędruje – to bardziej w stronę ambientu, to w kierunku minimalistycznych dźwiękowych pejzaży.

Jacaszek – Gardenia

Wszystkie dźwięki, które znalazły się na nowym albumie Jacaszka, zostały nagrane w Gardenii – rejonie położonym w południowoafrykańskiej prowincji Limpopo. Polski muzyk przebywał tam na rezydencji artystycznej, zbierając materiały dźwiękowe. Wśród nich odgłosy z rezerwatu Mmabolela, dźwięki ptaków, owadów czy drzew.

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA