REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Czego słuchać we wrześniu? Sprawdźcie zapowiedzi premier muzycznych

Nowy album Iggy'ego Popa, wyczekiwany materiał Pezeta czy nowość od zespołu Metronomy. Najciekawsze premiery muzyczne września.

29.08.2019
21:06
premiery muzyczne wrzesień 2019
REKLAMA
REKLAMA

Premiery muzyczne - wrzesień 2019:

Bat for Lashes - Lost Girls

5. album studyjny brytyjskiej artystki Natashy Khan, następca „The Bride” z 2016 roku. Wśród inspiracji, które miały wpływ na nowy materiał Khan wymieniała m.in. muzykę i kino z lat 80., Cindy Lauper i kompozytora filmowego Johna Williamsa.

Premiera: 6 września

Miles Davis - Rubberband

„Rubberband” to zapomniany album, nad którym Davis pracował w 1985 roku. Płyta miała być pierwszym wydawnictwem muzyka dla wytwórni Warner Bros. Ostatecznie inny materiał został wydany, a „Rubberband” poszedł w odstawkę. Teraz został dokończony przez producentów Randy'ego Halla i Zane'a Gilesa, wspólnie z siostrzeńcem Davisa Vincem Wilburnem Jr.

Premiera: 6 września

Iggy Pop - Free

Nowy album Iggy’ego Popa ma brzmieć całkiem inaczej niż jego poprzednie płyty (w tym „Post Pop Depression” z 2016 roku). Jak mówi sam artysta: Pod koniec tras promujących „Post Pop Depression” doszedłem do wniosku, że muszę pozbyć się problemu chronicznej niepewności, który od dawna torpedował moje życie oraz karierę. Czułem się również wyzuty z energii. Miałem moment, w którym pragnąłem po prostu włożyć ciemne okulary, odwrócić się i odejść. Chciałem być wolny. (…) Dlatego album „Free” po prostu mi się przydarzył, a ja na to pozwoliłem.

Premiera: 6 września

Charli XCX - Charli

3. slbum studyjny brytyjskiej wokalistki. Na płycie usłyszymy wielu świetnych gości, wśród nich: Troye Sivan, Lizzo, Christine and the Queens, Sky Ferreira oraz zespół HAIM.

Premiera: 13 września

Metronomy - Metronomy Forever

6. album ekipy Josepha Mounta, następca „Summer 08” z 2016 roku. Z zapowiedzi wynika, że zespół idzie w stronę jeszcze spokojniejszych kompozycji niż do tej pory. Jedno się nie zmienia - ich koncerty są nadal pełne energii, o czym niedawno przekonali się uczestnicy Fest Festivalu.

Premiera: 13 września

Stachursky - 2K19

Jacek Łaszczok szykuje kontynuację płyt „1999” i „2009” - śmiać się czy płakać? Przedziwna mieszanka muzyki trance, popu i kosmicznej energii, którą Stachursky serwuje na swoich nagraniach, tej jesieni zapewne nie raz was zaskoczy.

Premiera: 20 września

M83 - DSVII

Nowy album M83, nagrany wylącznie na sprzęcie analogowym, jest sequelem płyty „Digital Shades Vol 1” z 2007 roku. Odpowiedzialny za projekt Anthony Gonzalez przyznał, że tym razem inspirował się ścieżkami dźwiękowymi do starych gier wideo, filmami science fiction z lat 80. i pionierami syntezatorów analogowych.

Premiera: 20 września

Pezet - Muzyka współczesna

Bez wątpienia najważniejsze wydarzenie hiphopowe tej jesieni. Pezet wydaje nowy album 7 lat po premierze poprzedniego. Czerpiemy nadal z oldschoolu, brzmienia lat 90-tych się wkradają, ale też nawiązuje do deep house czy techno - mówi o nowym albumie raper.

Premiera: 27 września

Kanye West - Jesus is King

REKLAMA

Nowa płyta Westa nosić będzie tytuł „Jesus is King” - taka informacja pojawiła się na Twitterze żony muzyka, Kim Kardashian West. Na opublikowanym zdjęciu widać także prawdopodobną playlistę albumu. Nie wiadomo jak nowe wieści mają się do wcześniej zapowiadanej płyty Westa, która miała nosić tytuł „Yandhi”. Obecnie dyskografię Westa zamyka „Ye” z zeszłego roku.

Premiera: 27 września

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA