REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Zima pełna muzyki. Jakich płyt posłuchamy w nadchodzących miesiącach?

Kilka wyczekiwanych pozycji oraz kolejne wydawnictwa muzycznych wyjadaczy. Przeglądamy zapowiedzi muzyczne tej zimy.

19.12.2019
13:12
premiery muzyczne zima 2020
REKLAMA
REKLAMA

Płyty na zimę - najciekawsze premiery muzyczne najbliższych miesięcy

Algiers - There Is No Year

Trzeci album studyjny pochodzącego z Atlanty kwartetu. Zespołu znanego z zaangażowanych tekstów swoich piosenek. Płytę promuje m.in. singiel Dispossession. Zdjęcia do towarzyszącego kawałkowi klipu zrobiono m.in. w komunie Noisy le Grand na wschodnich przedmieściach Paryża.

Premiera: 17 stycznia 2020 roku

Bombay Bicycle Club - Everything Else Has Gone Wrong

Kilka lat temu kwartet z Crouch End rozstał się na czas nieokreślony. Niektórzy członkowie postanowili skupić się na solowych karierach. Na szczęście dla fanów - przerwa nie trwała wiecznie. Grupa Bombay Bicycle Club po ponad pięcioletniej przerwie wydawniczej zaprezentuje w styczniu swój piąty album studyjny.

Premiera: 17 stycznia 2020 roku

Destroyer - Have We Met

Dowodzony przez Dana Bejara kanadyjski zespół powstał w 1995 roku. Od tamtego czasu na koncie formacji pojawiło się już kilkanaście albumów długogrających. W informacji prasowej Bejar stwierdził, że najnowszy materiał wpływ miały m.in. filmy z lat 80., takie jak „Białe noce” i „Dziewczyna w różowej sukience”.

Premiera: 31 stycznia 2020 roku

Tame Impala - The Slow Rush

Od premiery ostatniego albumu długogrającego australijskiej grupy minęło prawie 5 lat, fani zatem zdążyli już zatęsknić za Kevinem Parkerem i spółką. Nowy album, „The Slow Rush”, został wyprodukowany przez lidera zespołu. Materiał nagrywano w Los Angeles oraz w mieście Fremantle w Australii.

Premiera: 14 lutego 2020 roku

Grimes - Miss_Anthrop0cene

Jej muzyka znajdzie się na ścieżce dźwiękowej do gry „Cyberpunk 2077” (razem z numerami twórców takich jak ASAP Rocky, Run the Jewels, Refused czy Gazelle Twin). Grimes dała o sobie niedawno znać także za pośrednictwem nowych piosenek zapowiadających jej piąty album studyjny.

Premiera: 21 lutego 2020 roku

The 1975 - Notes On A Conditional Form

Czwarty album studyjny brytyjskiego zespołu, następca dobrze przyjętego „A Brief Inquiry into Online Relationships”, który premierę miał w zeszłym roku. Nową płytę promują single Frail State of Mind, People oraz klip The 1975, w którym słyszymy Gretę Thunberg.

Premiera: 21 lutego 2020 roku

CocoRosie - Put The Shine On

Płyta, na którą szczególnie mocno czekam. Będzie to pierwszy album duetu CocoRosie od 2015 roku. Siostry Bianca i Sierra Casady promują nowe wydawnictwo m.in. singlem Smash My Head. Klip do utworu wyreżyserowała Bianca Casady.

Premiera: 6 marca 2020 roku

Artur Rojek - Kundel

REKLAMA

Nie poznaliśmy jeszcze co prawda dokładnej daty premiery albumu, wiadomo jednak, że druga solowa płyta Rojka ma mieć premierę w pierwszym kwartale 2020 roku. Z kolei w styczniu mamy poznać pierwszy singiel z nadchodzącego albumu. „Kundel” promowany będzie trasą, która wystartuje 2 marca w Katowicach, a zamknie ją koncert w warszawskim Nowym Teatrze zaplanowany na 29 maja 2020.

Premiera: pierwszy kwartał 2020 roku

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA