REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Dobrze, że już weekend! Na afiszach: „Co w duszy gra”, „Sentinelle” i jeszcze więcej

Ciężki tydzień? Uff, to dobrze, że już weekend. Najwyższy czas zrelaksować się w kinie, przy premierach platform streamingowych, czy przed telewizorem. Podpowiadamy, jakich produkcji nie możecie przegapić.

06.03.2021
8:00
Nowe filmy, seriale, programy. Sprawdzamy co obejrzeć w weekend
REKLAMA
REKLAMA

Rząd na razie nie zamyka kin, dzięki czemu możemy się do nich wybrać na fascynujące premiery. W tym tygodniu na wielki ekran weszło trzymające w napięciu rape and revenge, czy nowa animacja Pixara. Jeśli jednak nie chcecie wychodzić z domu, to rozrywkę na weekend zapewni wam Netflix i HBO GO. A jakby i to było za mało, to zawsze możecie włączyć telewizor.

Filmy, seriale, programy — podpowiadamy co obejrzeć w weekend

Według ekspertów Carey Mulligan ma spore szanse przynajmniej na nominację do Oscara za rolę w tym filmie. Aktorka wciela się tu w byłą studentkę medycyny, która aktualnie pracuje w kawiarni, a w nocy poluje na seksualnych drapieżców. W końcu trafia jej się okazja na zemstę na gwałcicielu swojej przyjaciółki. „Obiecująca. Młoda. Kobieta” to rape and revenge w nowoczesnym wydaniu i jako takie nieraz was zaskoczy.

Filmu szukajcie w repertuarach otwartych kin.

Co w duszy gra

Nieważne ile masz lat. Jeśli do kin wchodzi nowa animacja Pixara, pędzisz na seans. Tym razem studio opowiada o muzyku jazzowym, który marzy o wielkiej karierze i kiedy otrzymuje na nią szansę… potyka się. Jedno, małe potknięcie sprawia, że jego dusza trafia do Przedświatów (przeciwieństwo zaświatów, miejsce z którego dusze trafiają do ludzi), a on zrobi wszystko aby wrócić do swojego ciała.

Filmu szukajcie w repertuarach otwartych kin.

Sentinelle

Pamiętacie dziewczynę Bonda z „Quantum of Solace”? Tym razem Olga Kurylenko wciela się w doskonale wyszkoloną żołnierkę. Swoje zdolności wykorzystuje, aby zemścić się na człowieku, który skrzywdził jej siostrę. Szykuje się na tyle dużo akcji, że film nada się idealnie na wieczorny seans.

Film już dostępny na platformie Netflix.

Miasto duchów

Nie bójcie się. To nie horror, tylko animacja w konwencji dokumentu. W każdym odcinku dzieciaki z Klubu Zjaw rozmawiają z przyjaznymi duchami, aby poznać historię Los Angeles.

Serial już dostępny na platformie Netflix.

Cicha impreza

Główna bohaterka na dzień przed ślubem postanawia wybrać się na spacer po rodzinnej wsi. Wpada na niecodzienną imprezę. Zaczyna się niewinnie, ale z czasem przeradza się w brutalne, ekstremalne doświadczenie. Ten argentyński thriller nie pozwoli wam oderwać się od ekranu.

Film już dostępny na HBO GO.

Co poza tym?

REKLAMA

W sobotę szczególnie polecamy: kontynuację spin-offu Rocky’ego „Creed II” (TVP1, sobota 21:20), grindhouse’owe „Maczeta zabija” (TV Puls, sobota 22:00), neo-noir Edwarda Nortona „Osierocony Brooklyn” (HBO, sobota 22:00) i western komediowy Setha MacFarlane’a „Milion sposobów jak zginąć na Zachodzie” (TVN, sobota 22:20).

W niedzielę szczególnie polecamy: reboot Jurassic Park „Jurassic World” (TVN7, niedziela 20:00), kultowe science fiction „Matrix” (TNT, niedziela 21:00) i początki samochodowej telenoweli „Za szybcy, za wściekli” (TVN, niedziela 21:30).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA