REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. VOD

„Proceder” o Tomaszu Chadzie trafi na platformę Netflix już w marcu

Inwazja polskiego kina na platformę streamingową Netflix trwa w najlepsze. Od jakiegoś czasu do zasobów polskiej, a często i światowej biblioteki giganta VOD trafia coraz więcej polskich produkcji. Teraz, w zaledwie kilka miesięcy od swojej kinowej premiery, film „Proceder” również pojawi się w przepastnych zbiorach serwisu.

25.02.2020
14:11
Proceder – kadr z filmu
REKLAMA
REKLAMA

„Proceder” w reżyserii Michała Węgrzyna to opowieść o życiu i przedwczesnej śmierci rapera Tomasza Chady. Młodego chłopaka z blokowisk, który w wolnych chwilach pisał teksty o życiu, kiedy akurat nie wpadał w poważne tarapaty, często działając poza prawem.

Polska produkcja trafiła do kin na początku września, dzieląc widzów i krytyków, którzy różnorodnie oceniali kolejną opowieść o młodym, przedwcześnie zmarłym muzyku.

W recenzji, która pojawiła się na łamach Rozrywka.Blog, pisaliśmy wtedy:

„Proceder” ma ambicje, aby pokazać tych, którzy przegrali wielką grę zwaną transformacją i niejako w bonusie zostali również zapomniani i niewygodni dla mitu przemian ustrojowych. (…) Słuszna idea i nowe, interesujące spojrzenie zostały tu położone przez ciężko ociosany scenariusz.

Odbiorcy, choć różnie oceniali film jako całość, często i gęsto chwalili rolę Piotra Witkowskiego, który brawurowo wcielił się w rolę Tomasza Chady. Aktor, dla którego była to pierwsza tak duża rola, mimo dość pokaźnego dorobku filmowego, przyćmił swoją kreacją resztę obsady.

REKLAMA

Produkcja chętnie porównywana do filmu Leszka Dawida „Jesteś Bogiem” z 2012 roku, opowiadającego o fenomenie grupy Paktofonika, stara się pokazać także społeczno-polityczny kontekst działalności bohatera, unaoczniając skąd u niego nie tylko zamiłowanie do pisania do bólu szczerych tekstów, ale także co było przyczyną jego problemów z prawem.

Film „Proceder” trafi na platformę Netflix już 18 marca tego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA