REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Proces Siódemki z Chicago” dostępny za darmo na YouTubie Netfliksa. Obejrzyjcie go koniecznie

18 lutego 2021 roku minęła 51 rocznica wyroku, który zapadł w głośnej sprawie studentów oskarżonych o konspirację w celu wywołania zamieszek. Z tej okazji Netflix postanowił udostępnić za darmo film opowiadający o tym słynnym procesie sądowym. Na YouTube znajdziecie więc cały „Proces Siódemki z Chicago”.

19.02.2021
11:55
proces siódemki z chicago netflix youtube za darmo
REKLAMA
REKLAMA

Miniony rok był wyjątkowo trudny dla kinomanów. Z powodu koronawirusa kina zostały zamknięte, a dystrybutorzy obawiając się niskiej frekwencji zdecydowali się nie wprowadzać na ekrany praktycznie żadnej dużej premiery. Skorzystały na tym serwisy streamingowe. Netflix zaliczył rekordowy wzrost liczby subskrybentów, a jednocześnie ma duże szanse, aby zdobyć najważniejsze nagrody w branży filmowej. Nic w tym dziwnego, bo na platformie pojawiło się kilka mocnych kandydatów do Oscarów.

W kontekście nadchodzących nagród Amerykańskiej Akademii od dawna dużo mówi się o „Procesie Siódemki z Chicago”.

Reżyser jest w końcu laureatem Oscara za scenariusz adaptowany do „The Social Network” i zebrał przed kamerą wspaniałą obsadę. W filmie występują bowiem m.in. Eddie Redmayne, Sacha Baron Cohen, Frank Langella, Michael Keaton czy Joseph Gordon-Levitt. Nic więc dziwnego, że produkcja otrzymała już trzy nominacje do nagród Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych (w kategoriach najlepszy zespół aktorski, najlepszy aktor w roli drugoplanowej i najlepszy zespół kaskaderski w filmie).

Wabikiem dla członków Akademii jest również sam temat filmu, który w kontekście nie tak dawnych przecież protestów spod znaku Black Lives Matter po śmierci George'a Floyda wydaje się niebezpiecznie aktualny. Scenariusz został oparty na faktach. Fabuła skupia się na słynnej rozprawie sądowej. Na ławie oskarżonych zasiadła grupa młodych ludzi. Brali oni udział w pokojowej manifestacji, która przeistoczyła się w brutalne starcie z policją. Postawiono im zarzuty konspiracji w celu wywołania zamieszek. Sam tytułowy proces okazał się farsą, a na sali sądowej ważyły się losy wolności słowa w Stanach Zjednoczonych.

Wyrok w sprawie zapadł 18 lutego 1970 roku. Wczoraj obchodziliśmy więc jego 51 rocznicę.

REKLAMA

I z tej okazji Netflix  postanowił udostępnić „Proces Siódemki z Chicago” za darmo na swoim kanale YouTube od dzisiaj od 09:00 naszego czasu. Cały film możecie teraz obejrzeć nie posiadając nawet subskrypcji w serwisie. Jest jednak kilka haczyków. Przede wszystkim nie ma polskiej wersji językowej, ani nawet polskich napisów. Po drugie natomiast tytuł zniknie po 48 godzinach, a więc w niedzielę 21 lutego 2021 roku o 09:00.

Do tego czasu cały „Proces Siódemki z Chicago” możecie obejrzeć za darmo na YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA