REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Seriale

Producentka Daredevila stworzy Wiedźmina dla Netfliksa

Netflix nie spieszy się z dzieleniem informacjami na temat serialu o Wiedźminie. Jednak zaczynają docierać do nas nowe wieści o tej produkcji.

09.12.2017
11:52
Producentka Daredevila stworzy Wiedźmina dla Netfliksa
REKLAMA
REKLAMA

Jestem przekonany, że informacje o produkcji serialu o Wiedźminie, to jedne z najbardziej wyczekiwanych w Polsce nowinek ze świata popkultury. Minęło już kilka miesięcy, odkąd Netflix ogłosił, że stworzy serial na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Przez ten czas mogliśmy czytać jedynie mętne zapowiedzi i mało konkretne obietnice. Serwis Variety dotarł jednak do interesującej informacji.

Lauren Shmidt Hissrich zajmie się przeniesieniem Wiedźmina na mały ekran.

Serwis podaje, że Hissrich będzie showrunnerem i producentem zbliżającego się widowiska. W praktyce oznacza to, że będzie ona miała decydujący wpływ na ostateczny kształt ekranizacji i sposób, w jaki saga zostanie przeniesiona na serial.

Hissrich ma na koncie kilka Netfliksowych produkcji. Jest współautorką scenariuszy do odcinków Daredevila i The Defenders. Była również jednym z producentów wykonawczych przy obu tych serialach.

REKLAMA

Producentami wykonawczymi serialu The Witcher będą Sean Daniel, Jason Brown, Tomasz Bagiński i Jarek Sawko. Wiemy też, że specjalnym konsultantem produkcji będzie Andrzej Sapkowski. Niedawno mówiło się też, że Tomasz Bagiński ma zostać jednym reżyserów serii. Serial Netfliksa ma ja już własną zakładkę i zapowiedź fabuły, ale nie znamy żadnych konkretów, które chociaż w przybliżeniu mogłyby zdradzić nam możliwą datę premiery. Cóż, znowu musimy uzbroić się w cierpliwość.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA