REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Promocja w CDP.pl. Kto chce poczytać ebooki Zielonej Sowy za połowę ceny?

Elektroniczna księgarnia CDP.pl uruchomiła niemałą promocję na książki wydawnictwa Zielona Sowa (obniżka ceny o 50%). Warszawska oficyna wydaje rocznie kilkaset tytułów, w tym około 100 nowości. Zielona Sowa to głównie książki dla dzieci ale w promocji na CDP.pl znalazły się również tytuły dla starszych odbiorców. Oto najciekawsze z nich.

20.08.2013
12:58
Promocja w CDP.pl. Kto chce poczytać ebooki Zielonej Sowy za połowę ceny?
REKLAMA
REKLAMA

Legenda. Rebeliant

Dystopia to jeden z najciekawszych rodzajów tekstów, ulubionych przez odbiorców, którzy uważają, że jest źle ale w przyszłości będzie jeszcze gorzej. „Rok 1984”, „Nowy wspaniały świat”,„Władca much” - każda z tych powieści prezentowała nieco odmienne podejście i świat ale każdorazowo była to wizja przygnębiająca i złowieszcza.

Przyszłość w książce Marie Lu pt. "Legenda. Rebeliant" to obraz Republiki, miejsca niegdyś znanego jako zachodnie Stany Zjednoczone. Akcja toczy się wokół wybitnej uzdolnionej militarnie, piętnastoletniej June i największego wroga Republiki, nieuchwytnego przestępcy – Daya. Niespodziewane spotkanie tej dwójki może zachwiać fundamentem państwa, które tylko pozornie jest domeną prawa i sprawiedliwości. Swoją drogą autorka, Marie Lu, to postać wyjątkowo barwna. Wcześnie była m.in. dyrektorem artystycznym w firmie, która wydała grę Online Alchemy i właścicielką Fuzz Academy (portal podobny do MySpace, w którym członkowie muszą opiekować się elektronicznym zwierzakiem). Aktualnie Marie Lu pisze książki i wychodzi jej to znakomicie. Cena "Legendy" to zaledwie 10, 49 zł.

Tajemnica Klejnotu Nefertiti

„Tajemnica Klejnotu Nefertiti” to właściwie pierwszy tom cyklu Kroniki Archeo. Bohaterami są dwie rodziny wybitnych archeologów prowadzących badania w Egipcie. To oczywiście doskonały pretekst dla intrygi z zaginionym grobowcem w tle, starożytnym skarbem i bezpardonową rozgrywką z bandą groźnych przestępców. Książka Stelmaszyk to klasyczna przygoda w stylu Indiana Jonesa z wartką akcją ale nie pomijająca tła historycznego. „Tajemnica Klejnotu Nefertiti” bazuje na starych, sprawdzonych schematach, które Agnieszka Stelmaszyk wykorzystała w perfekcyjny sposób. Napisała książkę, która czyta się z wypiekami na twarzy i od deski do deski. W promocyjnej cenie ebook kosztuje 12,49 zł.

Fabryka strachu

„Fabryka strachu” jest próbą odpowiedz na pytanie, co by było gdyby ktoś potrafił porywać dzieci z ich snów, wysysać z ludzi strach i następnie wtłaczać go innym biedakom w postaci koszmarów. Główny bohater i jego siostra budzi się pewnego dnia w innym wymiarze, tytułowej Fabryce Strachu znajdującej się gdzieś w mrocznej krainie Nusquam. To domena potwornego Wezuwiusza i armii cieniostworów, które jedzą wyłącznie lęki i ludzkie obawy. Dość nietypowe menu.

„Fabryka Strachu” to po trosze horror a w pewnej części powieść przygodowa, oczywiście nie tej miary co podróż Frodo i Sama do Mordoru ale też pełna niebezpieczeństw, czającego się w mroku zła i potworności wszelakich. W promocji e-książka jest do nabycia za 19,99 zł.

Time Riders: Jeźdźcy w czasie

Alex Scarrow to kolejny autor, który zaczynał w świecie gier komputerowych jako projektant ale aktualnie głównie pisze książki. „Time Riders: Jeźdźcy w czasie” została uhonorowana kilkoma prestiżowymi nagrodami, m.in. Hampshire Book Awards. „Jeźdźcy w czasie” jest pozycją dla fanów „Wehikułu czasu” Wellsa albo „Cylindra van Troffa” Zajdla, chociaż powieść dedykowana młodzieży na pewno nie tak głęboka jak myśl wspomnianych mistrzów pióra.

Właściwie historia sprowadza się do dylematu: śmierć czy życie? Takie pytanie muszą zadać sobie: Liam O' Connor, który powinien utonąć po zatonięciu Titanica w 1912 r., Maddy Carter – jej samolot rozbił się w 2010 roku oraz Sal Vikram, pechowo pochłoniętej przez pożar w 2026 r. Cała trójka może wybrać życie ale odtąd staną się pracownikami organizacji, która strzeże historii i jej prawidłowego biegu. Co wybiorą? To chyba oczywiste. Cena podróży w czasie - 9, 99 zł.

Niewidzialni. Tajemnica Misty Bay

REKLAMA

W małym miasteczku Misty Bay zaczynają umierać ludzie. To nic niezwykłego bo ludzie umierają zawsze i wszędzie. Przyczyny śmierci są naturalne: zawał serca, udar, niewydolność układu krążenia. Dziwne jest natomiast to, że wszystkie ofiary są... mokre od morskiej wody. Główny bohater, dwunastoletni Douglas przyjechał do Misty Bay na wakacje i nie spodziewa się żadnych atrakcji związanych z tym faktem do czasu, gdy we śnie spotyka grupę tzw. „Niewidzialnych”.

Autor powieści, Giovanni Del Ponte pracował niegdyś w przemyśle filmowym ale po latach odkrył talent od pisania książek. „Niewidzialnych” napisał ponad dekadę temu a od czasu premiery powstały już cztery kolejne tomy. W „Niewidzialni. Tajemnica Misty Bay” najlepsze jest to, że Del Ponte potrafi zaskakiwać. Autor posiadł umiejętność kierowania myślami czytelnika i wyprowadzania go na manowce. Niełatwo rozgryźć zagadkę przed którą stanął Douglas ale na pewno warto spróbować. Cena 9, 99 zł.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA