REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Przegląd polskiego kina według Martina Scorsese na Ninatece

Od dziś Lincoln Center w Nowym Jorku wyświetlać będzie 21 zrekonstruowanych cyfrowo polskich filmów, wybranych przez Martina Scorsese. Niektóre z nich, wraz z materiałami dokumentalnymi dotyczącymi polskiego kina, możemy obejrzeć na Ninatece. 

05.02.2014
11:50
Przegląd polskiego kina według Martina Scorsese na Ninatece
REKLAMA

Akcja przebiega pod hasłem "Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema". Amerykański reżyser, zafascynowany polskimi filmami jeszcze od czasów studenckich, zdecydował się na wybór m.in. "Ziemi Obiecanej", "Faraona", "Popiołu i Diamentu", "Sanatorium pod Klepsydrą" i "Człowieka z żelaza". Arcydzieła naszej kinematografii będą przez najbliższe dwa lata wyświetlane w kilkudziesięciu kinach Stanów Zjednoczonych i Kanady.

REKLAMA
Martin_Scorsese
REKLAMA

Wydarzenie to stało się tematem tygodnia na portalu Ninateka, w związku z czym widzowie mają okazję obejrzeć niektóre z tych filmów online. Ponadto udostępnionych zostało sporo dodatkowych materiałów związanych z polskim kinem i rodzimymi twórcami. Do naszej dyspozycji jest m.in. "Krótki film o zabijaniu" Krzysztofa Zanussiego, dokument "Szkoła Polska" czy jedenastoodcinkowy serial poświęcony łódzkiej filmówce.

Więcej informacji o akcji Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema, m.in. wszystkie związane z nią tytuły, znajdziecie na jej stronie internetowej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA