REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

„Przeklęta” to nowy serial fantasy Netfliksa. Główną rolę zagra aktorka z „Trzynastu powodów"

Już tego lata na Netfliksie zadebiutuje serial, który pozwoli nam spojrzeć na legendy arturiańskie z zupełnie innej strony. „Przeklęta” powstała na podstawie książki Thomasa Wheelera z ilustracjami Franka Millera, a platforma właśnie udostępniła pierwsze zdjęcia i plakat serialu.

07.05.2020
18:10
cursed netflix przekleta
REKLAMA
REKLAMA

Legendy arturiańskie od dawna rozpalają wyobraźnię kolejnych pokoleń twórców filmowych. Z tego powodu król Artur i Rycerze Okrągłego Stołu regularnie pojawiają się na małym bądź wielkim ekranie. Ostatnio z tymi mitami zmierzył się Guy Ritche w „Królu Arturze: Legendzie miecza”. Twórca „Przekrętu” uwspółcześnił nieco znaną, średniowieczną opowieść. Wszystko wskazuje na to, że twórcy „Przeklętej” wybrali jeszcze bardziej oryginalną ścieżkę.

Przeklęta/Netflix

„Przeklęta” powstała na podstawie książki Thomasa Wheelera z ilustracjami Franka Millera.

Thomas Wheeler w swojej książce przedstawia losy Nimue, która ma stać się potężną i tragiczną Panią Jeziora. Dla twórców serialu proza stała się podstawą fabuły. W oficjalnym opisie „Przeklętej” czytamy więc:

Przeklęta, serial na podstawie powieści z listy bestsellerów magazynu New York Times, jest nową wersją legendy arturiańskiej opowiedzianą z perspektywy Nimue, młodej kobiety z tajemniczymi zdolnościami, której przeznaczeniem jest zostać potężną (i tragiczną) Panią Jeziora. Po śmierci swojej matki Nimue zyskuje nieoczekiwaną pomoc ze strony Artura, skromnego najemnika, z którym wyrusza na misję znalezienia Merlina i dostarczenia mu starożytnego miecza. Podczas swojej podróży Nimue staje się symbolem odwagi i rebelii przeciwko przerażającym Czerwonym Paladynom i dowodzącym nimi królem Utherem.

Przeklęta/Netflix

„Przeklęta” to opowieść o dojrzewaniu ujęta w ramy fantasy.

Jak już wiadomo w serialu nie zabraknie również wątków bliskich współczesnemu człowiekowi. Poruszone zostaną tematy związane z ekologią, terrorem religijnym, czy bezsensem wojny.

Można zakładać, że produkcja będzie wierna oryginałowi, bo stanowisko showrunnera objął sam Thomas Wheeler. Autor wraz z Frankiem Millerem pełnili też funkcję producentów wykonawczych. Po drugiej stronie kamery pojawili się natomiast: Katherine Langford (Nimue), Devon Terrell (Artur), Gustaf Skarsgård (Merlin), Daniel Sharman (Płaczący Mnich), Sebastian Armesto (król Uther Pendragon), Matt Stokoe (Gawain), Lily Newmark (Pym), Shalom Brune-Franklin (Igraine), Emily Coates (Siostra Iris), Billy Jenkins (Squirrel), Bella Dayne (Red Spear), Peter Mullan (Ojciec Carden).

Tak prezentuje się plakat produkcji:

przekleta cursed netflix
Przeklęta/Netflix

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie zobaczymy efekty pracy ekipy. Możemy jednak być pewni, że niedługo Netflix ujawni datę premiery.

REKLAMA
Przeklęta/Netflix

„Przeklęta” zadebiutuje na platformie Netflix latem 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA