REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Netflix udostępnił oficjalny zwiastun „Przeklętej”. Serial fantasy zadebiutuje na platformie 17 lipca

Już niedługo zadebiutuje serial na podstawie książki Thomasa Wheelera z ilustracjami Franka Millera, „Przeklęta”. Tymczasem Netflix udostępnił zwiastun utrzymanej w klimatach arturiańskich legend produkcji. 

30.06.2020
17:43
Przeklęta netflix trailer
REKLAMA
REKLAMA

Nie tak dawno temu mogliśmy nacieszyć oczy teaserem „Przeklętej” i poznaliśmy jednocześnie datę premiery serialu. Teraz w sieci zadebiutował pełnoprawny, oficjalny zwiastun produkcji na podstawie bestsellera Thomasa Wheelera opatrzonego ilustracjami w wykonaniu znanego miłośnikom komiksu Franka Millera.

Przeklęta - zwiastun:

„Przeklęta” to opowieść o dojrzewaniu, utrzymana w klimatach fantasy.

Jak czytamy w oficjalnym opisie produkcji:

„Przeklęta”, serial na podstawie powieści z listy bestsellerów magazynu New York Times, jest nową wersją legendy arturiańskiej opowiedzianą z perspektywy Nimue, młodej kobiety z tajemniczymi zdolnościami, której przeznaczeniem jest zostać potężną (i tragiczną) Panią Jeziora. Po śmierci swojej matki Nimue zyskuje nieoczekiwaną pomoc ze strony Artura, skromnego najemnika, z którym wyrusza na misję znalezienia Merlina i dostarczenia mu starożytnego miecza. Podczas swojej podróży Nimue staje się symbolem odwagi i rebelii przeciwko przerażającym Czerwonym Paladynom i dowodzącym nimi królem Utherem.

Według zapowiedzi w serialu będziemy mieli do czynienia z zagadnieniami bliskimi współczesnemu widzowi. Nie zabraknie więc wątków dotyczących destrukcji środowiska naturalnego, terroru religijnego, bezsensu wojny i znajdywania odwagi, by pociągnąć innych do walki z niemożliwym do pokonania wrogiem.

„Przeklęta” składa się z 10 godzinnych odcinków.

Showrunnerem serialu jest sam Thomas Wheeler. Autor razem z Frankiem Millerem był też producentem wykonawczym. Można więc oczekiwać, że produkcja będzie wierna oryginałowi.

REKLAMA

Na ekranie pojawią się natomiast m.in.: Katherine Langford (Nimue), Devon Terrell (Artur), Gustaf Skarsgård (Merlin), Daniel Sharman (Płaczący Mnich), Sebastian Armesto (król Uther Pendragon), Matt Stokoe (Gawain), Lily Newmark (Pym), Shalom Brune-Franklin (Igraine), Emily Coates (Siostra Iris), Billy Jenkins (Squirrel), Bella Dayne (Red Spear), Peter Mullan (Ojciec Carden).

Premiera „Przeklętej” już 17 lipca na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA