REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Od dziś skoczycie na kawę do Central Perk. „Przyjaciele” już na HBO GO

Pod koniec 2020 roku polscy fani serialu „Przyjaciele” przeżywali prawdziwą żałobę, bo ich ukochany sitcom przestał być legalnie dostępny w naszym kraju. Na powrót bohaterów czekaliśmy do 15 kwietnia. Od dziś wszystkie sezony znajdziemy na HBO GO.

15.04.2021
8:53
przyjaciele hbo go
REKLAMA

Plotki o przejęciu „Przyjaciół” przez HBO krążyły po sieci od ponad roku, a wszystko za sprawą debiutu HBO Max. Nowa platforma streamingowa jeszcze przed swoją premierą wykupiła prawa do pokazywania serialu i zapowiedziała nawet powstanie odcinka specjalnego (zdjęcia do niego zakończyły się na początku tygodnia). Skomplikowana natura licencji na międzynarodową dystrybucję sprawiła jednak, że użytkownikom HBO GO przyszło trochę poczekać na Joeya, Phoebe, Chandlera, Monikę, Rossa i Rachel.

REKLAMA

Przyjaciele na HBO GO – dziś premiera:

Kultowy sitcom nadawany pierwotnie przez stację telewizyjną NBC opowiada o szóstce przyjaciół mieszkających w Nowym Jorku i przeżywających wspólnie rozmaite wzloty i upadki. Produkcja doczekała się 10 sezonów (debiutujących między 1994 a 2004 rokiem) i była jednym z największych hitów współczesnej telewizji.

„Przyjaciele” w trakcie swojego istnienia doczekali się 62 nominacji do nagród Emmy, a grający główne role w sitcomie Matt LeBlanc, Jennifer Aniston, Matthew Perry, Courteney Cox, Lisa Kudrow i David Schwimmer stali się gwiazdami światowego formatu. Popularność serialu nie osłabła zresztą jakoś wyraźnie aż do dzisiaj (o powodach takiego stanu rzeczy przeczytacie TUTAJ), dlatego walka o prawa do pokazywania jej w internecie operowała wokół olbrzymich kwot. Według medialnych doniesień HBO Max zapłaciło za nie 425 mln dol.

REKLAMA

Na HBO GO obejrzymy od dziś wszystkie 236 odcinków sitcomu „Przyjaciele”.

Fani mogą więc już szykować się do obejrzenia maratonu obejmującego całą serię. Zajmie im to łącznie 121 godzin, czyli pięć pełnych dni plus dodatkowe 60 minut. Warto jednak poświęcić ten czas dla ponownego zobaczenia kultowych momentów takich jak przenoszenie kanapy przez Rossa, oświadczyny Chandlera, ślub Phoebe, aktorskie popisy Joeya w duecie z Garym Oldmanem czy test na znajomość swoich sąsiadów. Bo ten serial naprawdę zasługuje na wszystkie pochwały, które na niego spływają już od ponad 20 lat.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA