REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Turecka gazeta atakuje Netfliksa za promowanie kazirodztwa i narkotyków. Wszystko przez „Przyjaciół”

Turecka wersja Netfliksa ogłosiła, że na początku kwietnia dołączy do biblioteki kultowy sitcom „Przyjaciele”. Wiadomość spotkała się z ostrym sprzeciwem gazety Yeni Akit powiązanej z prezydentem Recepem Erdoganem. Portal ocenzurował zdjęcie przedstawiające Monikę, Rachel i Phoebe.

18.03.2021
17:36
Serial Przyjaciele i Netflix promują kazirodztwo? Tak uważa turecka gazeta
REKLAMA
REKLAMA

Netflix Turkey zapowiedział, że „Przyjaciele” zadebiutują na platformie 1 kwietnia. Wielu widzów przyjęło tę wieść z dużą radością, ale sprzeciw wyraził portal należący do konserwatywnej gazety codziennej Yeni Akit. Redakcja Yeni Akit od lat atakuje społeczność LGBT+ i wyznawców judaizmu, można się tam też spotkać z cenzurą dotyczącą kobiet.

Właściwie wszystkie wymienione elementy znalazły się również w opublikowanym przez Yeni Akit artykule poświęconym zapowiedzianej premierze „Przyjaciół”. Materiał został uzupełniony o słynne zdjęcie prezentujące szóstkę głównych bohaterów serialu. Rzecz w tym, że portal ocenzurował fotografię i „zakrył” nagie ramiona aktorek grających Monikę, Rachel i Phoebe.

Netflix został oskarżony o promocję homoseksualizmu, narkotyków, kazirodztwa i przemocy wobec dzieci.

Zdaniem autora tekstu „Przyjaciele” promują niemoralność i mogą sprowadzić młodych widzów na złą drogę. A wszystko dlatego, że opowiadają o grupie mężczyzn i kobiet, którzy spędzają razem całe dnie, choć nie wiążą ich więzi małżeńskie. Oglądanie amerykańskiego sitcomu może więc sprowadzić widzów na drogę homoseksualizmu, kazirodztwa, niewierności małżeńskiej, narkotyków, a nawet stosowania przemocy wobec nieletnich.

REKLAMA

Sam Netflix jest według Yeni Akit tylko częścią akcji mającej na celu degenerację islamskiego społeczeństwa przez promocję niewłaściwych zachowań. Posłużyć do tego mają zresztą nie tylko „Przyjaciele”, ale też inne produkcje dostępne na platformie. W artykule wymienione zostają „Rozkwit Imperiów: Osmanowie”, „Love 101” czy budzące kontrowersje również w Polsce „Gwiazdeczki”.

Serwis Netflix Polska od początku tego roku nie ma praw do pokazywania popularnego sitcomu. „Przyjaciele” w kwietniu trafią natomiast na HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA