REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD /
  4. Dzieje się

Idealny prezent dla fanów „Przyjaciół" już niedługo w sklepach. Lego pokazało nowe zdjęcia zestawu dedykowanego serialowi

Zestaw Lego „Przyjaciele” stanowi idealny prezent dla fanów na 25-lecie premiery serialu. Produkcja zadebiutowała na antenie NBC 22 września 1994 roku i szybko stała się hitem. Do dziś cieszy się niezwykłą popularnością, wciąż będąc jedną z najchętniej oglądanych tytułów w repertuarze Netfliksa.

28.08.2019
10:35
Wiemy, kiedy Lego: Przyjaciele trafią na sklepowe półki
REKLAMA
REKLAMA

Teraz firma Lego postanowiła uczcić premierę serialu poprzez danie swoim klientom specjalnego zestawu klocków dedykowanego produkcji.

Projekt powstał w ramach inicjatywy Lego Ideas, gdzie użytkownicy sami mogą podsuwać pomysł na projekt nowych zestawów. Każdy pomysł musi dostać co najmniej 10 tys. głosów, a także przejść stosowną weryfikację i recenzję grupy ekspertów, zanim trafi do produkcji. Jeśli jednak to nastąpi, twórca pomysłu będzie otrzymywać 1% zysków ze sprzedaży zestawu.

Lego Przyjaciele - zestaw nawiazujący do słynnego sitcomuPomysłodawcą zestawu Central Perk, z mini-figurkami Przyjaciół, jest Aymeric Fievet z Normandii we Francji.

Pasjonat seriali telewizyjnych, filmów i kreskówek, a także produktów LEGO podkreślał, że największym wyzwaniem był dobór jak najlepszych elementów, odzwierciedlających oryginalną kawiarnię i bohaterów. Zdradził też, że montowanie zestawu, aby wyglądał, tak jak widzimy na poniższych zdjęciach, zajęło około tygodnia. Wiele elementów było później zmienianych podczas głosowania na stronie Lego Ideas.

Lego Pzyjaciele - zestaw klocków class="wp-image-318138"

W zestawie znajdziemy więc nie tylko wiernie odtworzoną kawiarnię Central Perk, ale także wszystkich związanych z nią bohaterów, w tym Gunthera, ze specjalnie dobranymi dodatkami, odwołującymi się do charakteru postaci. Jak widać, zestaw jest nawet opatrzony specjalną tabliczką „Reserved”, wyjaśniającą dlaczego szóstce przyjaciół zawsze udawało się dostać najlepsze miejsce w kawiarni.

Zestaw trafi na sklepowe półki, także w Polsce, już 1 września.

Przyjaciele w wersji Lego class="wp-image-318135"
REKLAMA

To nie pierwsza tego typu promocja serialu. Kilka tygodni temu IKEA zaoferowała swoim klientom możliwość udekorowania swojego mieszkania w stylu słynnych domostw bohaterów amerykańskich seriali. Projekt powstał dla sklepów IKEA na Bliskim Wchodzie i oferował stylizacje na mieszkanie Moniki i Rachel z „Przyjaciół”, rodziny Simpsonów z „The Simpsons” oraz dom Joyce Buyers ze „Stranger Things”.

Lego Przyjaciele class="wp-image-318129"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA