REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. Dzieje się

Gwiazda serialu „Przyjaciółki” zarażona koronawirusem. Polsat zaryzykował i teraz musi wstrzymywać prace na planie

„Przyjaciółki” to jeden z najpopularniejszych seriali nadawanych przez Telewizję Polsat. Fani produkcji być może będą musieli dłużej poczekać na nowe epizody. Plan zdjęciowy do najnowszej serii został właśnie przerwany z powodu podejrzenia dalszego zarażenia wirusem COVID-19. Według nieoficjalnych wersji chora jest Małgorzata Socha.

14.07.2020
16:00
przyjaciółki koronawirus
REKLAMA
REKLAMA

Pandemia koronawirusa sprawiła, że prace na planach zdjęciowych filmów i seriali musiały zostać zastopowane. Taki stan rzeczy nie mógł jednak trwać wiecznie, bo wpędziłby w kłopoty wszystkie firmy produkcyjne w kraju. Dlatego choć niebezpieczeństwo zarażenia się wirusem nadal istnieje część telewizji i dystrybutorów wróciło do kręcenia planowanych na następne miesiące dzieł. Podobnie sytuacja wygląda na Zachodzie, więc Polska nie jest tutaj wyjątkiem.

Powrót na plan wymagał jednak od wielu osób, których praca składa się na udaną produkcję, zachowania szczególnych względów ostrożności. Wiele firm wprowadziło specjalne protokoły bezpieczeństwa zakładające m.in. mierzenie temperatury na planie. Podobnie zrobił Polsat, co potwierdził w rozmowie z portalem Rzeczpospolita reżyser serialu „Przyjaciółki”, Grzegorz Kuczeriszka. Wygląda jednak na to, że podpisywane zobowiązanie o nieprzychodzeniu do pracy z objawami choroby nie wystarczyło.

Polsat potwierdził w oficjalnym komunikacie, że stwierdzono zachorowanie jednego z członków ekipy na COVID-19. Według nieoficjalnych informacji tą osobą jest Małgorzata Socha.

REKLAMA

Oprócz wspomnianej gwiazdy główne role w serialu grają Anita Sokołowska, Joanna Liszowska i Magdalena Stużyńska. Portal Rozrywka.Blog potwierdził jednak u osoby przebywającej na planie „Przyjaciółek”, że faktycznie chodzi o Małgorzatę Sochę. Wszystkie osoby, co do których istnieje podejrzenia zarażenia, zostały zobowiązane do zrobienia testów na obecność wirusa. Jeżeli skończy się tylko na strachu, to po zmianach w harmonogramie i czasowym wyłączeniu ze zdjęć Małgorzaty Sochy ekipa powróci do pracy nad nowymi odcinkami. W innym wypadku Polsat będzie musiał liczyć się z poważnym opóźnieniem jednej ze swoich najpopularniejszych produkcji.

Co więcej, według nieoficjalnych doniesień uzyskanych przez nasz portal dbałość o zachowanie standardów bezpieczeństwa podczas kręcenia „Przyjaciółek” była niewystarczająca. To oczywiste, że aktorzy są szczególnie narażeni na zarażenie, bo biorą udział w scenach siłą rzeczy naruszających część zasad. Ale niestety noszenie maseczek czy zachowywanie odpowiedniej odległości zostało ogółem podporządkowane indywidualnemu podejściu poszczególnych osób. Co być może tylko niebezpiecznie zwiększyło i tak istniejące ryzyko.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA