REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy

Zabawa w policjantów i złodziei - „American Hustle” i „S.W.A.T.” obejrzymy w ramach PlayStation Plus Video Pass

Może jeszcze nie wiecie, ale od pewnego czasu posiadacze PS4 i PS5, którzy są jednocześnie abonentami usługi PS Plus, w ramach subskrypcji mają też dostęp do aplikacji VOD: PlayStation Plus Video Pass. W ofercie mogą oni znaleźć kilka ciekawych tytułów, jak choćby „American Hustle” i „S.W.A.T. — jednostka specjalna” — coś dla widzów, którzy lubią przyglądać się zawodowcom. Zarówno tym stojącym po stronie prawa, jak i… wręcz przeciwnie.

To było spore zaskoczenie: Polacy otrzymali od twórców PlayStation dostęp do specjalnej usługi VOD jako pierwsi na świecie! Teraz abonenci PS Plus mogą cieszyć się bonusem w postaci filmów i seriali Sony Pictures, a to wszystko bez żadnych dodatkowych opłat. PlayStation Plus Video Pass jest integralną częścią subskrypcji Plusa i w żaden sposób nie wpływa na jej cenę. Każdy abonent już od miesiąca może pobrać apkę. Nowości będą dodawane regularnie: co kwartał.

11.06.2021
9:00
ps plus video pass playstation american hustle swat
REKLAMA
REKLAMA

Dla tych, którzy potrzebują przypomnienia wspomniane PlayStation Plus to abonament, który mogą wykupić fani gier na konsolach Sony. Daje on szereg profitów, w tym możliwość grania w gry w sieci oraz przechowywania save’ów w chmurze. Do tego dochodzi kilka gier udostępnianych subskrybentom miesiąc w miesiąc (i są to hity kalibru „Star Wars: Squadrons”, „Battlefield V”, „Control: Ultimate Edition”, „Shadow of the Tomb Raider”). Co więcej, posiadacze PS5 mogą liczyć na dostęp do PS Plus Collection, czyli aż 20 gier z poprzedniej generacji (m.in. „Uncharted 4”, „God of War”, „Mortal Kombat X”, „Bloodborne”).

Co warto obejrzeć w ramach PlayStation Plus Video Pass?

W usłudze Sony póki co mamy do wyboru sześć seriali i piętnaście filmów. Nie da się ukryć, że większość z nich to tytuły głośne i solidne. A jednak poza popularnymi hitami warto wziąć też pod uwagę produkcje nieco mniej oczywiste. Jedna z nich to serial akcji o specjalnej grupie policjantów ze S.W.A.T.-u, tymczasem druga to znakomity film z fenomenalną obsadą, skupiony na świecie oszustów i złodziei. W Polsce, niestety, nie odbił się zbyt głośnym echem. A powinien był.

„American Hustle” to parada oszustów. I wybitnych aktorskich kreacji.

To ciekawe, że zachodnia krytyka i widzowie przyjęli ten film bardzo entuzjastycznie (czego odbicie można dostrzec w największych agregatach ocen), zaś w Polsce było o nim dość cicho, a i recenzje okazały się zaledwie umiarkowanie pozytywne. Dziwi mnie to, bo moim zdaniem „American Hustle” to festiwal nieziemskiego aktorstwa (serio, w tym filmie na wyżyny wzbijają się nie tylko artyści bezdyskusyjnie wybitni, ale również ci przeciętni). Fascynująca opowieść o sztuce kłamstwa, ze zrekonstruowanym z czułością i uwielbieniem okresem przełomu lat 70. i 80., w której nie zabrakło też kilku trafnych społecznych komentarzy i gorzkiego humoru. Nie obyło się też bez wywołującego szeroki uśmiech zwrotu akcji.

W dużym skrócie: twórca „Fightera” i „Poradnika pozytywnego myślenia”, pięciokrotnie nominowany do Oscara David O. Russell, opowiedział historię błyskotliwego oszusta, który wraz z partnerką i kochanką zostaje zmuszony do pracy dla niezrównoważonego agenta FBI. Grupa zanurza się coraz głębiej w pociągający i niebezpieczny świat mafiozów i lobbystów. W obsadzie znajduje się m.in. Amy Adams, Christian Bale, Jennifer Lawrence, Jeremy Renner, Bradley Cooper i Robert De Niro.

Tymczasem „S.W.A.T. jednostka specjalna” to jeden z tych seriali, który na pierwszy rzut oka nie jest niczym oryginalnym, a mimo to potrafi zapewnić solidną rozrywkę.

Fabułę tego policyjnego serialu oparto na filmie z 2003 roku i innej odcinkowej produkcji z lat 70. Za jej sterami stanął Shawn Ryan, który już przy okazji „The Shield” udowodnił, że dobrze czuje świat gliniarzy. Seria opowiada historię sierżanta jednostki, który jest rozdarty między lojalnością wobec przełożonych a lojalnością wobec ulicy. Jego życie na domiar wszystkiego komplikuje sytuacja, która wymaga od niego poprowadzenia wyspecjalizowanej jednostki taktycznej i egzekwowania prawa w Los Angeles.

To produkcja stworzona dla fanów prostych opowieści i niezobowiązujących seansów, angażujących za sprawą świetnie zrealizowanych i przekonujących scen akcji (za kamerą m.in. Justin Lin). Bohaterowie dają się lubić (twardzi faceci z wrażliwym wnętrzem itp.), rozmaitych fabularnych wątków jest pod dostatkiem, nie brakuje też dawkowanych z głową emocji. Jeśli poszukujecie kolejnej formy czystego ekranowego eskapizmu, to dobra propozycja do wypróbowania.

Pełna lista produkcji Sony Pictures w ramach PS Plus

Wszystkie filmy bez dodatkowych opłat w ramach subskrypcji dla posiadaczy konsol PS4 i PS5 (czerwiec 2021 r.):

 • Bloodshot;
 • Jumanji: The Next Level;
 • Zombieland 2: Double Tap;
 • Charlie’s Angels (2019);
 • Venom (2018);
 • The Equalizer 2;
 • Baby Driver;
 • Blade Runner 2049;
 • Underworld: Blood Wars;
 • Arrival;
 • Sausage Party;
 • Inferno (2016);
 • American Hustle;
 • This is the End;
 • Bad Boys (1995).

Wszystkie seriale bez dodatkowych opłat w ramach subskrypcji dla posiadaczy konsol PS4 i PS5 (czerwiec 2021 r.):

REKLAMA
 • Future Man (sezony 1-3);
 • SuperMansion (sezony 1-3);
 • Community (sezony 1-6);
 • Deadly Class (sezony 1);
 • S.W.A.T. (sezony 1-2);
 • Lost Girl (sezony 1-5).

*Materiał został przygotowany we współpracy z firmą Sony.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA