REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Ruszyły zdjęcia na planie filmu „Psy 3. Canis Majoris”. Sprawdź najważniejsze informacje o nowym projekcie

Powstaną „Psy 3” - kilka tygodniu temu padło hasło z ust samego reżysera kultowej serii filmów, Władysława Pasikowskiego. Poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących produkcji.

09.07.2019
21:44
Psy - Władysław Pasikowski
REKLAMA
REKLAMA

Informacja padła na antenie radia RMF FM i do ostatnich dni była jedyną wzmianką o projekcie. Teraz wiemy już nieco więcej. „Psy 3. Canis Majoris” to oficjalny tytuł obrazu. Zdjęcia, jak podaje portal FilmStart, już rozpoczęły się w Warszawie.

Akcja filmu ma opowiadać dalszą historię bohaterów znanych z dwóch poprzednich odsłon cyklu, po dramatycznym finale „Ostatniej krwi”.

Film „Psy” pojawił się na ekranach polskich kin pod koniec 1992 roku. Obraz zdobył aż pięć statuetek Złotych Lwów Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Złotą Kaczkę Magazynu Film dla Najlepszego Filmu. Mówiło się o pierwszym wielkim sukcesie polskiej kinematografii po 1989 roku.

Psy - kadr z filmu Władysława Pasikowskiego class="wp-image-302677"

Na fali pozytywnego odbioru dwa lata później powstał film „Psy 2: Ostatnia krew”. Oba pokazywały brutalny i cyniczny świat służb porządkowych, które musiały poradzić sobie z konsekwencjami transformacji systemowej. Film zapisał się w umysłach widzów także dzięki doskonałym dialogom, które chętnie i często później cytowano.

Najnowsza część będzie bezpośrednią kontynuacją tamtych obrazów. Nieznane są jeszcze konkretne szczegóły dotyczące fabuły. Scenariusz autorstwa Pasikowskiego trzymany jest bowiem w wielkiej tajemnicy.

Wiemy natomiast, że w obsadzie ponownie zobaczymy Bogusława Lindę w słynnej roli Franza Mauera.

REKLAMA

U jego boku na pewno pojawi się Cezary Pazura, który już jakiś czas temu potwierdził swój udział w produkcji na swoim kanale na YouTube. Na planie ma pojawić się także Artur Żmijewski, który wcielał się w postać Radosława Wolfa.

Nowa odsłona po tak długiej przerwie może zachęcić kolejne pokolenia widzów do sięgnięcia po oryginalne obrazy. Pytaniem pozostaje, czy nowy film będzie reprezentował równie wysoki poziom i zapisze się złotymi zgłoskami w sercach widzów, co dwa poprzednie. Tego dowiemy się najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku, gdyż chwilowo nie pojawiły się jeszcze żadne oficjalne informacje dotyczące daty premiery.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA