REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Kim jest Qi'ra z filmu o Hanie Solo? Emilia Clarke sugeruje, że to pierwsza gwiezdnowojenna femme fatale

Wiemy, że znana z Gry o tron Emilia Clarke zagra tajemniczą Qi’rę w filmie Han Solo: Gwiezdne wojny – historie. Bohaterka pojawia się na tych samych kadrach, co tytułowy bohater produkcji. Czas węszyć romans?

09.02.2018
14:30
Qi'ra to femme fatale filmu Han Solo: Gwiezdne wojny - historie
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga, Emilia Clarke była bardzo otwarta w odpowiadaniu na pytania dziennikarzy na temat fabuły filmu. Jeżeli chcesz uniknąć potencjalnych spoilerów, nie czytaj tego tekstu.

Wiemy ze starej trylogii, że Qi’ra nie będzie postacią, z którą Solo stworzy stałą relację. Przemytnik ostatecznie zwiąże się… no, nie chce zdradzać, bo może ktoś jeszcze nie oglądał Gwiezdnych wojen. Większość z was zna tę historię, więc sami dobrze wiecie, o kogo chodzi.

Spekulowaliśmy, że Qi’ra albo będzie przelotnym romansem Solo, albo kimś więcej jednak bez szczęśliwego zakończenia tej relacji. Większość fanów w mediach społecznościowych spodziewała się jednak, że film całkowicie ominie wątek romantyczny. Disneyowskie Gwiezdne wojny kładą duży nacisk na ekspozycję silnych kobiet. Zakładaliśmy więc, że Emilia Clarke będzie grała platoniczną partnerkę Hana Solo. A więc podobnie jak w przypadku duetu Jyn Erso i Casiana Androda z filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie.

Słowa Emilii Clarke zasiały ziarno wątpliwości. Qi’ra i tytułowy bohater filmu Han Solo: Gwiezdne wojny – historie będą mieli się ku sobie.

W magazynie Entertainment Weekly ukazał się wywiad z aktorką. Ta oczywiście nie chciała dzielić się informacjami na temat scenariusza filmu (i bardzo dobrze!), ale zapewniła nam tak zwane tło swojej postaci.

Han Solo: Gwiezdne wojny - historie class="wp-image-132472"
Emilia Clarke to filmowa Qi'ra

Jak opowiada Clarke, Solo i Qi’ra są przede wszystkim kamratami (aktorka użyła angielskiego słowa comrades). Dodała, że istnieje pewne romantyczne napięcie między nimi, jednak para tych bohaterów wspólnie dorastała i się wychowywała. Jej bohaterka ma odcisnąć jakieś piętno na postaci Solo, ale Clarke nie chciała już wchodzić w szczegóły. Aktorka dodała jednak, że nawet w jednym kadrze w zwiastunie Han i Qi’ra są ze sobą. Przy czym nie jest jasne, czy miała na myśli znajdowanie się w jednym miejscu czy bycie ze sobą.

Dlaczego Han nigdy nie wspominał w dalszych filmach o Qi’rze?

Emilia Clarke zasugerowała, że wydarzy się coś, co zaburzy tę relację. Nie chciała mówić co, ale sugerowała coś w rodzaju zdrady czy innego traumatycznego przeżycia.

Qi’ra będzie więc femme fatale filmu Han Solo: Gwiezdne wojny – historie. Słowa aktorki sugerują, że jej postać jest przyjaciółką z dzieciństwa głównego bohatera, która z czasem nawiąże z nim jakąś romantyczną relację - nie jest jasne, czy w jakikolwiek sposób skonsumowaną - i która wykorzysta zaufanie oraz oddanie Hana Solo do własnych celów.

REKLAMA

Szkoda, że dowiadujemy się tak wiele, jednak to na swój sposób nadal pozostaje intrygujące. Takiej bohaterki w gwiezdnowojennych filmach jeszcze nie było. A Emilia Clarke wydaje się idealnym wyborem do zagrania tego typu postaci.

Han Solo: Gwiezdne wojny – historie pojawi się w polskich kinach 25 maja tego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA