REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Muzyka

Literatura podróżnicza od Quebonafide. Raper zapowiada książkę Egzotyka - Wywiad rzeka

Wydana w zeszłym roku płyta Quebonafide, zatytułowana Egzotyka, była efektem inspirujących podróży rapera dookoła świata. Muzyczny zapis to jednak nie wszystko. Artysta opowie o swoich wojażach w planowanej na ten rok książce.

12.06.2018
11:17
Quebonafide książka
REKLAMA
REKLAMA

Kuba Grabowski, szerzej znany jako Quebonafide, to ostatnimi czasy jeden z najpopularniejszych polskich muzyków. Jego debiutancki krążek Ezoteryka (2015 r.) spotkał się z ciepłym przyjęciem, jednak to ostatnie miesiące są prawdziwym boomem na jego twórczość. Wydana w zeszłym roku Egzotyka okazała się najlepiej sprzedającym albumem w Polsce w 2017 r. Niedawno zaś ukazała się Soma 0,5 mg, czyli efekt współpracy rapera z Taco Hemingwayem.

Quebonafide nie zamierza jednak odpoczywać i już zapowiedział następny projekt.

Tym razem nie chodzi o żadne wydawnictwo muzyczne czy trasę koncertową, ale o książkę. Dzieła literackie nie są niczym nowym wśród artystów scenicznych, jednak Grabowski nie zamierza pisać swojej autobiografii. Muzyk chce podzielić się doświadczeniami z podróży odbytych w celu powstania wspomnianej Egzotyki. W ciągu trzyletnich wypraw artysta odwiedził 70 krajów.

We wrześniu do księgarń trafi Egzotyka – Wywiad rzeka, zapis rozmów Quebonafide z Kubą Stemplowskim.

REKLAMA

Z książki dowiemy się m.in. o samym wpływie wojaży na muzyka, a także o licznych przygodach w najdalszych zakamarkach świata. Artysta opowie o sytuacji w Meksyku, gdzie grożono im bronią, a także kogo Tajlandczykom przypominał Krzy Krzysztof. Wśród innych przedstawionych sytuacji znajdzie się udawanie emerytowanego wojskowego czy opis madagaskarskiego święta. Całość zawierać będzie fotografie autorstwa Wojtka Koziary, z których wiele nie było dotąd publikowanych.

Egzotyka – Wywiad rzeka ma ukazać się jesienią, choć już teraz można zamawiać książkę w preorderze. Za pomocą strony queshop.pl fani mogą nabyć wersję wzbogaconą o dwa dodatkowe rozdziały, w których przeczytamy o wizycie w Boliwii oraz komentarze Wesołej Ekipy. Premierę książki przewidziano na wrzesień tego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA