REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się /
  3. Media

Ponad 270 tys. odtworzeń i duży wzrost zainteresowania zbiórką. Radio 357 zaliczyło dobry start

Zgodnie z zapowiedzią, rozgłośnia byłych dziennikarzy Trójki wystartowała 5 stycznia 2021 roku. Poznaliśmy już wyniki słuchalności z pierwszego dnia nadawania Radia 357.

07.01.2021
10:24
radio 357 wyniki sluchalnosc
REKLAMA
REKLAMA

Kryzys w radiowej Trójce trwał ładnych kilka lat, aż w końcu osiągnął apogeum wiosną minionego roku. Po aferze związanej z usunięciem notowania Listy Przebojów, które wygrał Kazik piosenką Twój ból jest lepszy niż mój, ze stacji zaczęli odchodzić kolejni pracownicy. Szukając sobie nowego sposobu na kontakt z fanami, postanowili założyć własne rozgłośnie. Najpierw w lipcu mogliśmy usłyszeć głos Wojciecha Manna inaugurującego Radio Nowy Świat, a dokładnie 5 stycznia 2021 roku nadawanie rozpoczęło Radio 357. Ze słuchaczami przywitał się wtedy jako pierwszy Marcin Łukawski.

Radio Nowy Świat vs. Radio 357

Wraz ze startem nowych rozgłośni powstałych z inicjatywy byłych pracowników Trójki, pojawiło się pytanie, czy w eterze jest dla nich miejsce. I okazuje się, że jak najbardziej. Pokazały to już wyniki Radia Nowy Świat, które w dzień premiery mogło pochwalić się 266 tys. unikalnych użytkowników (liczba urządzeń, na których uruchomiono stream przez cały dzień). Nieco wyższym wynikiem może natomiast cieszyć się Radio 357.

Jak podaje portal Wirtualne Media, w pierwszy dzień nadawania stream Radia 357 uruchomiono łącznie na 273 tys. urządzeń. Oznacza to, że przez cały czas słuchano rozgłośni na 37-45 tys. urządzeniach. Dokładna liczba słuchaczy nie jest jednak znana, gdyż nie ma na razie sposobu, aby przełożyć uzyskane dane na osoby.

Zbiórka na Radio 357

REKLAMA

Radio 357 nadaje dzięki hojności patronów z serwisu Patronite. Start rozgłośni przyczynił się do większego zainteresowania zbiórką. Przed nim mieli gwarantowane wpłaty na poziomie nieco ponad 438 tys. zł i 18 tys. patronów. Teraz liczby te zwiększyły się odpowiednio do niemal 482 zł i prawie 22 tys. patronów. Redakcja zapowiada, że jeśli osiągną poziom stałych wpłat na wysokości 485 tys. zł, uruchomi wersję 2.0, czyli z publicystyką, sportem, serwisem podcastowym i cogodzinnym serwisem.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA