REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. Media

Dziś ruszać miało Radio Nowy Świat, ale zamiast tego usłyszymy koncert Waglewskiego. Znamy nową datę startu

Dziś, w piątek, 26 czerwca, oficjalnie miało wystartować Radio Nowy Świat. Koronawirus opóźni ten start, jednak twórcy nowej rozgłośni przygotowali coś w zamian — już dzisiaj usłyszymy w niej na żywo koncert Wojciecha Waglewskiego.

26.06.2020
12:06
radio nowy swiat nowa data startu
REKLAMA
REKLAMA

Z powodu wykrycia koronawirusa u jednego ze współpracowników Radia Nowy Świat, rozgłośnia musiała opóźnić swoją inaugurację, która miała nastąpić dzisiaj.

Dowiedzieliśmy się, że u jednego ze współpracujących z nami dziennikarzy, który w zeszłą niedzielę (14.06) odwiedził naszą siedzibę, potwierdzono zakażenie wirusem COVID-19. Z osobą tą styczność miały cztery kluczowe dla funkcjonowania radia osoby z naszego zespołu.

— poinformowała stacja kilka dni temu.

Rozpatrujemy w tej chwili dwa skrajne scenariusze, jednak oba wiążą się z opóźnieniem startu Radia Nowy Świat. Negatywny wynik testów pozwoliłby nam na wznowienie prac w czwartek (25.06) – co umożliwiłoby rozpoczęcie nadawania 10.07 – natomiast pozytywny wcieliłby w życie scenariusz, którego nie jesteśmy w stanie przewidzieć

— mogliśmy przeczytać w wydanym przez radio komunikacie.

Negatywny wynik, pozytywny scenariusz

Negatywne wyniki testów na COVID-19 u reszty członków ekipy radia, umożliwiły wdrożenie bardziej optymistycznego scenariusza: stacja poinformowała, że zgodnie z planem, Radio Nowy Świat wystartuje w piątek, 10 lipca:

Szanowni Nowoświatowcy i Trójkofani!

— możemy przeczytać na Facebooku stacji.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości — wszyscy, którzy oczekiwali na dzisiejszy start rozgłośni, będą mogli posłuchać transmitowanego na żywo koncertu Wojciecha Waglewskiego:

Jednak jutro - w dniu, w którym radio miało rozpocząć nadawanie - o godzinie 19:00, na stronie www.nowyswiat.online, rozpocznie się transmisja z koncertu Wojciecha Waglewskiego w Kuźni Artystycznej.Strona zostanie opublikowana w okrojonej wersji jutro o godzinie 18:00, a o 19:00 będzie można usłyszeć pierwsze dźwięki na żywo. Zapraszamy!

— poinformowała stacja.

Radio Nowy Świat: o co chodzi?

Radio Nowy Świat powstało w reakcji na przedłużający się kryzys w Polskim Radiu, jako alternatywa dla kultowej „Trójki”.

To Państwo, nasi Słuchacze, namówili nas, żebyśmy spróbowali. To dzięki uporowi grupy „Ratujmy Trójkę” jest szansa, że ten projekt wystartuje. Wszystkim nam zależy na stworzeniu dobrego radia. Powstała więc „Ratujmy Trójkę” Sp z o.o., której udziałowcami są m.in.: Magda Jethon, Jan Chojnacki, Piotr Jedliński i Wojciech Mann

– napisali organizatorzy na stronie inicjatywy na Patronite.

REKLAMA

Do tej pory swój udział w projekcie zapowiedzieli między innymi Jerzy Sosnowski, Marcin Kydryński, Fisz, Wojciech Waglewski, Eliza Michalik, Grzegorz Markowski, Joanna Kołaczkowska, Piotr Bukartyk, Michał Rusinek i Tomasz Raczek.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA