REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. Dzieje się /
  4. Media

Prawie pół miliona słuchaczy w jeden dzień: Radio Nowy Świat z imponującym startem i ambitnymi planami na przyszłość

Ponad 450 tys. słuchaczy w jeden dzień — taki wynik odnotowało Radio Nowy Świat, które od piątku 10 lipca rozpoczęło nadawanie. Czy internetowa stacja ma szansę w starciu z tradycyjnymi rozgłośniami?

13.07.2020
12:04
radio nowy swiat start sukces ogromna sluchalnosc
REKLAMA
REKLAMA

W piątek 10 lipca o godz. 6 rano wystartowało długo oczekiwane Radio Nowy Świat. Jak się okazało, zainteresowanie nową rozgłośnią było ogromne. W zaledwie jeden dzień stacja odnotowała prawie pół miliona słuchaczy.

Start Radia Nowy Świat w liczbach — a te robią wrażenie

266 tys. unikalnych użytkowników słuchało w piątek Radia Nowy Świat za pośrednictwem strony internetowej stacji, kolejne 100 tys. odnotowano w aplikacji Open FM. 70 tys. Słuchaczy skorzystało z Replaio Radio, a kolejnych 15 tys. Osób śledziło start RNŚ za pośrednictwem Patronite Audio.

Nowa radiostacja odnotowała więc imponujący wynik w postaci ponad 450 tys. słuchaczy. Oprócz tego, aplikacja RNŚ stworzona przez The House Of Code w zaledwie dobę uplasowała się na samym szczycie najpopularniejszych aplikacji w AppStore w kategorii „Rozrywka” (program pobrano 41 300 razy).

Swoim sukcesem RNŚ ustanowiło też rekord platformy Open FM:

Audycji „Poranna Manna” w usługach Open FM i WP Pilot słuchało łącznie prawie 100 tysięcy osób. Według szacunków był to najlepszy wynik pojedynczej stacji w historii Open FM. W szczytowym momencie ponad 40% wszystkich korzystających w piątkowy poranek z tej usługi miało włączone Radio Nowy Świat.

— informuje spółka WP.

Jak donosi Radio Nowy Świat, powołując się na dane firmy Revma, nowa rozgłośnia uzyskała wynik wyższy, niż BBC Online.

Niedoszacowana słuchalność

Jak się okazuje, powyższe dane i tak mogą być w dużym stopniu niedoszacowane:

Nie dysponujemy danymi dotyczącymi słuchalności w ramach dwóch dodatkowych aplikacji, ośmiu platform, nc+ oraz Telewizji Toya.

— piszą twórcy radia w mediach społecznościowych.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że część słuchaczy "migrowała" w związku z problemami technicznymi, jednak nawet po uwzględnieniu tego zjawiska, statystyki wprawiają nas w osłupienie.

— podkreśla redakcja RNŚ.

Ambitne plany na przyszłość

Apetyt rośnie w miarę jedzenia i stacja już zdradza, że zamierza przekuć spektakularny start w długofalowy sukces:

W tej chwili pracujemy nad zwiększeniem liczby serwerów, które pozwolą na utrzymanie stabilności strony nawet w czasie wzmożonego ruchu. W związku z tymi pracami, strona aktualizowana jest z opóźnieniem, za co przepraszamy, licząc na Państwa wyrozumiałość; okazało się bowiem, że zainteresowanie Radiem Nowy Świat zaskoczyło nie tylko nas.

— czytamy na Facebooku rozgłośni.

Social media RNŚ eksplodowały

Ogromne zainteresowanie ofertą Radia Nowy Świat widać nie tylko po wynikach słuchalności, ale również aktywności internautów śledzących media społecznościowe stacji. Redakcja aktywnie udziela się na Twitterze, Instagramie i Facebooku. Niemal każdy wpis budzi żywe reakcje fanów, które przekładają się na setki (a czasami nawet tysiące) polubień i komentarzy. Pierwsze reakcje internautów na start rozgłośni, w zdecydowanej większości są bardzo pozytywne:

Radio Nowy Swiat reakcje

Czy stacja ma szansę w starciu z tradycyjnym radiem?

Z jednej strony już pojawiły się głosy pt. „szkoda, że nie nadają na tradycyjnych falach, posłuchałbym sobie w samochodzie”, z drugiej — w dobie zyskujących coraz większą popularność platform streamingowych i podcastów, internetowe Radio Nowy Świat ma szansę wpisać się w najnowszy trend.

Internetowe rozgłośnie zawsze będą stratne względem tradycyjnych stacji dostępnych w radiowych częstotliwościach, ale imponujący start RNŚ pozwala przypuszczać, że projekt ma ogromne szanse na powodzenie. To oczywiście zależy od mobilizacji patronów (stacja jest utrzymywana przez słuchaczy wpłacających środki na stronie Patronite) i determinacji władz stacji po tym, jak minie „efekt świeżości”.

Jednak zarówno po kwocie zgromadzonej przez sympatyków nowej inicjatywy (na ten moment suma ta opiewa na blisko 2 mln zł) i spektakularnym sukcesie słuchalności w pierwszych dniach nadawania, jak i pozytywnych reakcjach słuchaczy, można się spodziewać, że przyszłość Radia Nowy Świat maluje się bardzo optymistycznie.

REKLAMA

*Zdjęcie główne: twitter.com/cszymanek

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA