REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Polak zagra u Tarantino. Wiemy, kto wcieli się w Polańskiego w filmie Once Upon a Time in Hollywood

Prace nad Once Upon a Time in Hollywood idą pełną parą od kilku tygodni. Do niedawna wciąż nie znaliśmy jednak tożsamości aktora wcielającego się w Romana Polańskiego. W kuluarach mówiło się o występie u Tarantino Borysa Szyca. Amerykański reżyser zaskoczył jednak i postawił na nieco mniej znanego aktora.

28.08.2018
9:02
Once Upon a Time in Hollywood
REKLAMA
REKLAMA

Once Upon a Time in Hollywood będzie opowieścią o Mieście Aniołów w epicentrum kultury hippisów i morderczej działalności „rodziny” Charlesa Mansona. Głównymi bohaterami produkcji będą Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) i Cliff Booth (Brad Pitt). Mężczyźni od lat pracowali w przemyśle rozrywkowym jako gwiazda telewizyjnego westernu i jego dubler. Od pewnego czasu mają jednak trudności ze znalezieniem nowej pracy i nadążeniem za szybko zmieniającym się Hollywood.

W filmie pojawią się zarówno sfabularyzowane, jak i rzeczywiste postaci. W tym Sharon Tate, Roman Polański i Charles Manson. Quentin Tarantino podał do wiadomości publicznej szczegóły obsady jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć. Angaż znanych współpracowników reżysera, wspartych kilkoma gwiazdami nie wyjaśnił jednak wszystkich niewiadomych.

Once Upon a Time in Hollywood – kiedy premiera?

Przez długi czas nieznane były personalia osób wcielających się w najważniejszą dla polskich fanów dwójkę – Charles Manson i Roman Polański. Wciąż nie wiadomo, kto zagra szefa gangu, który 1969 roku zabił ówczesną żonę polskiego reżysera. Poznaliśmy jednak osobę, która wcieli się w twórcę Noża w wodzie i Dziecka Rosemary.

Jak donosi Hollywood Reporter, Romana Polańskiego zagra aktor Rafał Zawierucha.

rafał zawierucha tarantino class="wp-image-195550"

Zawierucha znany był do tej pory bardziej z ról drugoplanowych. Szersza publiczność może go kojarzyć z dzieł Jack Strong, Obywatel, Miasto 44 i przede wszystkim Bogów. Aktor gra również w serialach telewizyjnych i komediach romantycznych. Zawieruchę i Polańskiego łączy do pewnego stopnia podobieństwo fizyczne, co obok umiejętności aktorskich mogło stanowić dodatkowy walor dla Tarantino.

REKLAMA

Wciąż czekamy na potwierdzenie doniesień amerykańskiego portalu przez aktora, ale Hollywood Reporter to źródło wiarygodne. Oprócz zatrudnienia Zawieruchy portal donosi również, że angaż w filmie Quentina Tarantino znaleźli również Danny Strong i znana z Opowieści podręcznej Sydney Sweeney.

Premiera Once Upon a Time in Hollywood została zapowiedziana na 26 lipca 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA