REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Ridley Scott stworzy serial science fiction. Raised by Wolves opowie o androidach

Jeden z najważniejszych twórców kina science fiction ma na swoim koncie kilka seriali, które pomagał zrealizować jako producent wykonawczy. Tym razem dowiadujemy się, że wyreżyseruje Raised by Wolves - odcinkową opowieść o androidach, które wychowują ludzkie dziecko. 

09.10.2018
10:27
Raised by Wolves
REKLAMA
REKLAMA

Kilka miesięcy temu bardzo głośno było o serialu Terror. Jest to kostiumowa produkcja o marynarzach, która kusi nie tylko interesującą i dość oryginalną fabułą, ale również elementami grozy. Terror opowiadał statkach Królewskiej Marynarki Wojennej, które wyruszyły z misją odkrycia Przejścia Północno-Zachodniego. Wyprawa nie zakończyła się dobrze, bo załogi okrętów utknęły na skutych lodem wodach.

Serial inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami wydarzeniami. Oparto go o powieść Dana Simmonsa. Nie szczędzono środków na kostiumy. Jednak tym, co najbardziej elektryzowało fanów kina i seriali, było nazwisko Ridleya Scotta, który pełnił rolę producenta wykonawczego.

Dzisiaj dowiadujemy się, że Ridley Scott zrealizuje serial Raised by Wolves.

Reżyser ma nakręcić serial dla stacji TNT. Scenariusz do produkcji napisał Aaron Guzikowski. Napisał on skrypt do Labiryntu - świetnego thrillera, w którym główne role zagrali Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal i Paul Dano.

REKLAMA

Raised by Wolves ma opowiadać o parze androidów, która wychowuje ludzkie dziecko na tajemniczej, dziewiczej planecie. Reżyser mówił, że zawsze szuka nowych granic, które może przekroczyć w gatunku science fiction i jedną z takich granic znalazł właśnie w Raised by Wolves.

Ridley Scott to jedna z najważniejszych postaci w historii science fiction. Można powiedzieć, że niektóre jego dzieła zmieniły sposób, w jaki myślimy o tym gatunku i już zawsze będą istotnym elementem w dziejach kina. Czy to samo będzie można powiedzieć o serialu? Cóż, nie wszystkie ostatnie filmy reżysera były udane, ale na odcinkową produkcję na miarę Battlestar Galactica czy The Expanse zawsze znajdzie się miejsce.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA