REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Ratchet & Clank – jest pierwszy zwiastun filmu na podstawie hitu z PlayStation 2

Po wielu latach produkcji, opóźnień i zmian w kalendarzu, nareszcie możemy zobaczyć, jak będzie wyglądał pełnometrażowy Ratchet & Clank.

16.10.2015
19:48
Ratchet & Clank – zwiastun filmu na podstawie hitu z PS2
REKLAMA
REKLAMA

Oryginalny Ratchet & Clank to gra z 2002 roku, za którą odpowiada studio Insomniac Games. Ci sami twórcy, którzy stoją za takimi hitami jak Resistance czy Sunset Overderive. Produkcja wydana na wyłączność dla PlayStation 2 zapoczątkowała długą serię gier, na którą składa się aż 12 tytułów dla rozmaitych platform.

Studio Insomniac postawiło wykorzystać swój dorobek i przekuć go na film pełnometrażowy.

Prawa do stworzenia kinowego Ratchet & Clank trafiły w ręce studia Rainmaker Entertainment. To twórcy komputerowych animacji na podstawie takich licencji jak Barbie, Hot Wheels czy Duszek Kacper. Wydaniem filmu w kinach zajmie się z kolei Focus Features, czyli część NBCUniversal.

Muszę przyznać, że zaprezentowany materiał reklamowy wygląda znacznie lepiej, niż się spodziewałem. Produkcja filmu Ratchet & Clank napotykała wcześniej na liczne problemy i nie sądziłem, że ta może wyglądać tak dobrze. Pod względem technicznym przedsięwzięcie nie odstaje od filmów takich gigantów jak Disney czy Pixar. Jako miłośnik gier wideo, jestem z tego powodu bardzo zadowolony.

REKLAMA

Wiele wskazuje na to, że Ratchet & Clank zostanie jedną z tych niewielu produkcji na podstawie gier wideo, która zadowoli fanów oryginału. Twórcy są niezwykle wierni interaktywnemu oryginałowi. Nawet aktorzy podkładający głosy pod najważniejsze postaci pozostali ci sami, co w grze wideo. Bardzo dobrze to świadczy o nadchodzącym projekcie.

Premiera Ratchet & Clank będzie miała miejsce 29 kwietnia 2016 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA