REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale /
  4. VOD
  5. Netflix

Netflix zekranizuje horror pisany na Reddicie. Serwis kupił „My Wife And I Bought A Ranch”

Netflix kupił prawa do ekranizacji internetowej opowieści Matta Query'ego, która jest publikowana na łamach portalu Reddit. „My Wife And I Bought A Ranch” jest opowieścią o duchach, a producentem adaptacji ma być James Wan, twórca „Obecności”.

28.07.2020
10:13
Netflix reddit horror My Wife And I Bought A Ranch
REKLAMA
REKLAMA

W dzisiejszych czasach nie ma sensu pisać do szuflady. Wszystko trzeba publikować w internecie. W końcu „50 twarzy Greya” początkowo było fanfikiem „Zmierzchu”, a E.L. James dopiero po otrzymaniu oferty od wydawcy zmieniła seksualne przygody Belli i Edwarda w erotyczną historię o Anastazji i Christianie tworząc globalny fenomen. Twórcy często szukają inspiracji w różnych zakątkach sieci. I tak w 2018 roku na wielki ekran przeniesiono pewną popularną pastę, przez co mogliśmy zobaczyć niezbyt udanego „Slender Mana”. Nawet u nas grupa śmiałków za pomocą crowdfoundingu postanowiło zrealizować krótki metraż na podstawie absurdalnej opowieści o fanatyku wędkarstwa.

Netflix zekranizuje opowiadanie z Reddita

Tropem internetowej popularności poszedł w zeszłym tygodniu Netflix. Jak informuje portal Deadline w zeszłym tygodniu serwis wygrał przetarg na ekranizację sześcioczęściowej opowieści „My Wife And I Bought A Ranch”, która regularnie od lutego 2020 roku pojawiała się na portalu Reddit. Autorem jest Matt Query, a scenariusz adaptacji ma napisać jego brat Harrison. Za produkcję natomiast będzie odpowiadać 21 Laps, a dokładniej Shawn Levy, Dan Cohen i James Wan (tak, reżyser m.in. „Obecności” i „Aquamana”).

„My Wife And I Bought A Ranch” to historia, która przywiedzie wam na myśl twórczość Stephena Kinga i M. Night Shyamalana. Bohaterami są Harry i Sasha. Kupują oni dom swoich marzeń w Idaho. Szybko jednak przekonują się, że nie są tam sami. Sąsiedzi informują ich, że w okolicy grasuje pewien duch i co roku nawiedza on należącą teraz do nich posiadłość. Żeby utrzymać go z daleka należy odprawiać odpowiednie rytuały, te stają się coraz bardziej brutalne, a walka między zjawą i Harrym coraz bardziej zaciekła.

Nie wiadomo, kiedy zobaczymy „My Wife And I Bought A Ranch”

REKLAMA

Pierwszą część opowiadania (po angielsku) możecie przeczytać tutaj. Netflix za prawa do ekranizacji zapłacił siedmiocyfrową kwotę. Odpowiadający za scenariusz Harrison Query nie jest obcy serwisowi, bo w zeszłym roku pojawiła się informacja, że platforma zechce zrealizować uwspółcześnioną wersję „Trzech muszkieterów” według jego pomysłu.

Na razie nie znamy więcej szczegółów nadchodzącej produkcji na podstawie „My Wife And I Bought A Ranch”. Jednakże jakby Netflix ponownie chciał szukać inspiracji w internecie, sugerujemy, żeby zainteresował się polskimi slashfikami. Szczególnie tymi, które skupiają się wokół Taco Hemingwaya i Quebonafide.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA