REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Reżyser Kick-Ass 2 nakręci remake He-Mana i Władcy Wszechświata

Zazwyczaj po usłyszeniu takiego newsa, złapałbym się za głowę i krzyczał „wow, woow”, ale po dawce weekendowych newsów o Gremlinach i Goonies, nic już chyba mnie nie zaskoczy. Miło jednak na duszy, gdy słyszy się, że bohater dzieciństwa (He-Man) dostanie porządnym film, bo ten poprzedni…

10.04.2014
16:53
Reżyser Kick-Ass 2 nakręci remake He-Mana i Władcy Wszechświata
REKLAMA

Mało kto wie, ale He-Man, cztery lata po produkcji serialu animowanego (w 1987), dorobił się także wersji kinowej – Władcy Wszechświata z Dolphem Lundgrenem w roli głównej. Zabawka Matell w latach 80-tych (a także 90-tych w Polsce dzięki serialowi He-Man i Władcy Wszechświata z 1983 roku) była niezwykle popularna. Hasło „na potęgę Posępnego Czerepu…” siedziało w głowach dzieciaków jeszcze przez długi czas, szkoda tylko, że film scencie-fiction z Lundgrenem był tak strasznie słaby. Wypada się zatem tylko cieszyć, że ktoś wpadł na pomysł odświeżenia marki w porządny sposób.

REKLAMA

Oczywiście nie mam tutaj na myśli potraktowania historii o księciu Adamie (tytułowym He-Manie) - latającym z gołą klatą, w obcisłych szortach i z wielkim mieczem – na serio, ponieważ tak się nie da. A jeżeli już ktoś spróbuje, jak w w filmie z 1987 roku, to wyjdzie z tego okropna kaszana. Sądzę jednak, że wraz ze współczesną technologią (CGI) i odpowiednim podejściem, może się udać całkiem niezły, pastiszowy film.

Wiadomość o tym, że Jeff Wadlow (Kick-Ass 2) nakręci remake He-Man i Władcy Wszechświata, na tle tego co napisałem wyżej, brzmi bardzo dobrze. Przedtem mówiło się, że w projekt miał być zaangażowany Jon M. Chu, ale reżyser G. I. Joe 2 zrezygnował na jesieni 2013. Kick-Ass 2 niestety nie nadążył za pierwszą częścią, ale sądzę, że Wadlow nauczył się na swoich błędach i wyciągnął wnioski, liczę zatem, że jego remake He-Man i Władcy Wszechświata będzie przynajmniej dobry.

REKLAMA

Na wypadek gdyby ktoś zapomniał o legendarnym bohaterze polskich dzieciaków lat 90-tych, to przypominam, że He-Man (a raczej Adam) jest księciem Eterni, krainy, w której przeplata się świat magii i technologii. Dzięki czarodziejskiemu mieczowi podarowanemu Adamowi przez czarodziejkę z Posępnego Czerepu, książę zamienia się w supersilnego He-Mana, który wraz z przyjaciółmi musi pokonać Szkieletora. Krótkie streszczenie historii o He-Manie możecie zobaczyć poniżej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA