REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jest szansa na remake Ucieczki Logana. Za sterami ma stanąć reżyser X-Men: Dark Phoenix

Studio Warner Bros. planuje odświeżyć jeden z najsłynniejszych filmów science fiction lat 70., czyli kultową Ucieczkę Logana. Do projektu zostali zaangażowani twórcy związani z serią X-Men, Matriksem i Igrzyskami śmierci.

05.03.2018
21:29
Nowa Ucieczka Logana w rękach scenarzysty serii X-Men
REKLAMA
REKLAMA

Prace nad wskrzeszeniem Logan's Run trwały od kilku lat, ale - jak donosi portal Deadline - dopiero teraz weszły w ostatnią fazę. Wpływ na przyśpieszenie produkcji remake'u miały względny (bo bardziej artystyczny niż finansowy) sukces filmu Blade Runner 2049 oraz spore oczekiwania związane z nadchodzącym filmem Stevena Spielberga Ready Player One.

Warner Bros. do ekipy odpowiedzialnej za film zaangażowało twórców doświadczonych i dobrze znających realia science fiction. Reżyserem widowiska ma zostać Simon Kinberg, który na stołku reżyserskim zadebiutuje wkrótce filmem X-Men: Dark Phoenix. Warto jednak zauważyć, że Kinberg z serią o mutantach związany jest jako scenarzysta już od X-Men: Ostatni Bastion. Za scenariusz nowej Ucieczki Logana odpowiedzialny będzie z kolei Peter Craig, który na swoim koncie ma skrypty do obu części Igrzysk Śmierci: Kosogłos. Listę nazwisk dopełnia producent-weteran Joel Silver. On z kolei znany jest z prac przy Szklanej pułapce, Matriksie i Zabójczej broni.

 class="wp-image-139534"

Oryginalny Logan's Run został wyreżyserowany przez Michaela Andersona w 1976 roku, a jego pierwowzorem była książka Williama F. Nolana i George’a Claytona Johnsona.

Ucieczka Logana opowiadała historię dystopijnego społeczeństwa zamkniętego pod kopułą i rządzonego przez komputer.

Każdy członek społeczności jest zmuszony po 30. urodzinach udać się na przymusową reinkarnację. Tytułowy bohater, strażnik Logan 5, odkrywa jednak, że cała procedura polega w rzeczywistości na mordowaniu nadliczbowych członków społeczności. Postanawia uciec wraz ze swoją towarzyszką o imieniu Francis 7.

REKLAMA

Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że pierwotna fabuła Ucieczki Logana gra na zbyt oklepanych motywach jak na dzisiejsze czasy. Nie dziwi więc, że twórcy remake'u planują odświeżenie opowieści. Pierwszym krokiem w tę stronę ma być rzekomo planowana zmiana głównego bohatera w bohaterkę. Czy to wystarczy, by Logan wrócił do łask szerszej publiczności? Na tę chwilę nie ma żadnych informacji dotyczących planowanej obsady projektu, nawet najgłośniejsze gwiazdorskie nazwisko nie gwarantuje jednak finansowego sukcesu. A przecież Blade Runner i Ghost in the Shell to marki znacznie mocniejsze niż Ucieczka Logana. Angaż Ryana Goslinga i Scarlett Johansson nie pomógł tym obrazom uniknąć strat. Studio Warner Bros. wydaje się gotowe na podjęcie ryzyka.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA