REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Remigiusz Mróz ogłasza: „Behawiorysta” dostanie serial od serwisu Player.pl

Serial „Chyłka” jest jednym z największych sukcesów platformy Player, dlatego nie dziwi chęć dalszego inwestowania w projekty na bazie książek Remigiusza Mroza. Wkrótce w serwisie obejrzymy również adaptację powieści „Behawiorysta”. Głównym bohaterem jest tam Gerard Edling.

15.04.2021
15:08
remigiusz mróz
REKLAMA

Pod koniec lutego na Player.pl zadebiutowały pierwsze odcinki nowego sezonu serialu „Chyłka”. Zainteresowanie produkcją najwyraźniej wcale nie maleje, skoro TVN i Player planują kolejny tytuł bazujący na twórczości najbardziej pracowitego polskiego twórcy kryminałów. Remigiusz Mróz sam ogłosił radosną wiadomość swoim fanom i podał pierwsze szczegóły na temat przygotowywanej produkcji.

REKLAMA

Behawiorysta Player – co nas czeka?

Pisarz na swoim profilu facebookowym ogłosił, że wieloodcinkowej ekranizacji doczeka się cykl o byłym prokuratorze Gerardzie Edlingu. Według zapowiedzi Mroza serial pojawi się w pierwszej kolejności na platformie Player.pl i to szybciej niż można by się spodziewać. Firma nie potwierdziła jeszcze oficjalnie tych rewelacji, ale zapewne wkrótce to uczyni.

Z postu autora „Behawiorysty” wynika, że aktor do roli Edlinga został już wybrany, ale Remigiuszowi Mrozowi nie wolno go jeszcze zdradzić. Ma to być jednak osoba znana, ceniona i lubiana. Fani powieści Polaka z pewnością będą się w najbliższym czasie prześcigać w podawaniu możliwych kandydatur. Pisarz podkreśla zresztą, że cała obsada jest wprost wymarzona, a do osób odpowiedzialnych za produkcję ma pełne zaufanie.

Behawiorysta” nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery od Player.pl. A o czym opowie?

Cykl o Gerardzie Eblingu liczy na ten moment dwa tomy: „Behawiorysta” i „Iluzjonista”. Pierwszy z nich ukazał się w 2016 roku, a drugi trzy lata później. Fabuła 1. części kręci się wokół tajemniczego zamachowca, który zajmuje przedszkole pełne dzieci i wychowawców. Mężczyzna grozi, że zabije wszystkich zakładników, ale nie przedstawia żadnych żądań. Policja prosi o pomoc byłego prokuratora Eblinga znanego w równej mierze ze swojego ekscentryzmu co skuteczności.

REKLAMA

O ile serialowy „Behawiorysta” doczeka się 2. sezonu, to zapewne obejmie on wydarzenia „Iluzjonisty”. W tej książce Gerard Ebling musi z kolei zmierzyć się z dawną sprawą seryjnego mordercy. Po latach znaleziona zostaje kolejna ofiara, która nosi charakterystyczny znak tytułowego Iluzjonisty. Wydalony ze służby śledczy będzie musiał orzec, czy to faktycznie może być ten sam sprawca.

* Autorem zdjęci głównego jest Mikołaj Starzyński.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA