REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. Dzieje się

Renata Pałys nie chciała grać w "Kiepskich" nago. Po latach zdradziła, dlaczego

Renata Pałys jest aktorką, która zapisała się w pamięci widzów jako Paździochowa w "Świecie według Kiepskich". Choć aktorka pamięta różne, czasem dziwaczne sceny w serialu, w jednej nie chciała wziąć udziału. Pałys nie zgodziła się na nagie ujęcia, a po latach wytłumaczyła, dlaczego.

03.11.2022
13:47
Renata Pałys
REKLAMA

Renata Pałys choć na swoim koncie ma wiele filmowych i serialowych ról, widzowie zapamiętali ją najbardziej z serialu Polsatu - "Świat według Kiepskich". To jeden z najdłużej emitowanych polskich seriali. Pierwszy odcinek pokazany został w 1999 roku. Poza głównymi bohaterami, granymi przez m.in. Andrzeja Grabowskiego i Marzenę Kipiel-Sztukę, na drugi plan mocno wysuwa się postać Heleny Paździoch, kreowanej przez Renatę Pałys.

REKLAMA

Renata Pałys o kulisach "Świata według Kiepskich". Nie chciała rozebrać się w jednej ze scen.

Gwiazda w niedawnej rozmowie z Faktem wróciła pamięcią do pracy na planie "Kiepskich". Choć na przestrzeni lat pamięta wiele absurdalnych, zabawnych i dziwnych scen w serialu, co do jednej nie chciała zgodzić się z reżyserem. Ten chciał ją rozebrać, lecz Pałys się na to nie zgodziła.

 Na samym początku był taki odcinek "Robochłop". Reżyser sobie w nim wymyślił, że ja tam będę jako Paździochowa nago. Scena tego oczywiście nie wymagała, ale on pomyślał, że z braku laku fajnie by było jakbym była nieubrana. Nie zgodziłam się na to. Gdyby mi uzasadnił, dlaczego mam być nago i mnie do tego przekonał, to nie byłoby problemu. A tam jedynym uzasadnieniem było to, że fajnie by było. Odmówiłam więc tego. Nie zgodziłam się też dlatego, że ten serial oglądają dzieci

powiedziała Renata Pałys w rozmowie z "Faktem".

Andrzej Grabowski i Krystyna Feldman nie dopuścili do kontrowersyjnej sceny w serialu

Jak się okazuje, Pałys nie była jedyna z obsady, która sprzeciwiła się reżyserowi "Kiepskich". Przed laty Andrzej Grabowski i Krystyna Feldman nie chcieli dopuścić do powstania jednej ze scen.

REKLAMA

Razem z Krysią nie zgodziliśmy się na jeden z pierwszych odcinków "Świata według Kiepskich", bo w scenariuszu było, że Kiepscy jadą na urodziny Jana Pawła II. Krysia, która była wielką katoliczką i w niedzielę nie pracowała powiedziała, że nie zagra tego i ja powiedziałem to samo. Uważałem, że nasi widzowie nie doszliby do tego, że my nie śmiejemy się z papieża, tylko z jego wyznawców, którzy czasem są bezkrytyczni. Doprowadziliśmy razem do tego, że nie powstał ten odcinek

powiedział Grabowski, również w rozmowie z Faktem.

Przypomnijmy, że ostatni sezon "Świata według Kiepskich" nakręcony został w 2021 roku. Serial ma zniknąć z anteny w listopadzie tego roku. Końcowy sezon nagrany został już po śmierci Ryszarda Kotysa i Dariusza Gnatowskiego, którzy od początku byli związani z "Kiepskimi".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA