REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Kobiece bohaterki z serialu „Rick i Morty” zdają test Bechdel w zabawnym klipie z nowego odcinka 4. sezonu

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych po kilku miesiącach oczekiwania dostali właśnie nowy odcinek serialu „Rick i Morty”. Końcówka 4. sezonu rozpoczęła się od szalonego epizodu składającego się w dużej mierze z serii zabawnych klipów. W jednym z nich Summer i Beth Smith zdają test Bechdel w równie zabawny, co dziwaczny sposób.

05.05.2020
9:47
rick i morty 4
REKLAMA
REKLAMA

Test Bechdel (znany też jako test Bechdel-Wallace) to stworzona w latach 80. metoda sprawdzająca obecność i rolę kobiet w dziele popkultury. Warunek jego zdania jest jeden – dwie bohaterki muszą odbyć pojedynczą rozmowę ze sobą, która w dodatku nie będzie kręcić się wokół tematu męskich postaci. Brzmi prosto, prawda? W rzeczywistości jednak bardzo wiele najsłynniejszych dzieł kina czy odcinków seriali nie było w stanie wypełnić tak podstawowej zasady.

Nie należy do nich jednak 6. odcinek najnowszego sezonu „Ricka i Morty'ego”. Co więcej, autorzy scenariusza „Never Ricking Morty” postanowili nie tylko zdać test Bechdel-Wallace, ale też uczynić z niego centralną oś dowcipu. Opublikowany 3 maja epizod (podobnie jak wcześniejsze odcinki pokazujące międzywymiarową telewizję oraz „Morty's Mind Blowers” z 3. sezonu) składa się bowiem z serii krótkich, przeważnie improwizowanych na szybko opowiastek.

Opublikowany na YouTubie klip pokazuje jak Morty wymyśla na poczekaniu historię, w której jego siostra i matka odbywają cokolwiek nietypową rozmowę.

Wnuk Ricka pokazuje w tym momencie swój absolutny brak talentu do wymyślania opowieści i zauważalny brak zrozumienia kobiet. Dlatego rozmowa Summer i Beth przypomina dyskusję dwóch robotów, a wśród podjętych przez bohaterki tematów picie herbaty, okres i menopauza, a także kobiece skorpiony atakujące dom Smithów.

REKLAMA

Niestety, polscy fani animowanej serii na ten moment nie mają możliwości legalnego śledzenia nowych epizodów. Netflix posiada prawa do dystrybucji „Ricka i Morty'ego” w naszym kraju, ale do tej pory publikował nowe odcinki po tym, jak aktualny sezon został w całości wyemitowany w USA. Można założyć z dużą dozą prawdopodobieństwa, że podobnie będzie również w tym przypadku.

Wcześniejsze sezony serialu „Rick i Morty” znajdziecie więc na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA