REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Seriale /
  4. Komiksy

Nie możesz doczekać się kolejnego sezonu przygód „Ricka i Morty’ego”? Te książki i komiksy umilą ci oczekiwanie

Najnowszy sezon „Ricka i Morty’ego” zadebiutuje na Netfliksie 22 grudnia. Jeśli już przebieracie nogami w oczekiwaniu na przygody szalonego naukowca i jego wnuczka, to powinniście sięgnąć po książki i komiksy, które opowiadają o ich wyprawach, chociaż nie tylko o nich.

13.12.2019
11:30
Te książki i komiksy to doskonały prezent dla fanów serialu Rick i Morty
REKLAMA
REKLAMA

Bez dwóch zdań „Rick i Morty” to jedna z najlepszych emitowanych współcześnie animacji. Bezpretensjonalny humor, absolutny brak współczucia dla głównych bohaterów serii - przecież każdemu z nich może przydarzyć się każda podłość! - a wszystko to okraszone odrobiną filozofii i dość ponurym wnioskiem, że we wszechświecie jesteśmy wyjątkowo mali. Netflix już zapowiedział, że 4. sezon animacji emitowanej oryginalnie przez kanał Adult Swim pojawi się w polskiej wersji serwisu 22 grudnia. Chodzi o 5 pierwszych odcinków najnowszej serii.

Widzom pozostało albo uzbroić się w cierpliwość, albo sięgnąć po inne dzieła, które opowiadają o niezbyt odpowiedzialnym dziadku i dość strachliwym wnuczku.

„Rick i Morty” - książki i komiksy, które warto znać.

Seria komiksów „Rick i Morty”

rick i morty class="wp-image-355524"

Serialowa opowieść o kosmicznych i międzywymiarowych przygodach dwójki bohaterów ma w sobie sporo wizualnej przesady i graficznego humoru, co sprawia, iż serial aż prosił się o to, aby przenieść go na karty komiksu. To właśnie tam – poza oczywiście animacją - przemyślany, chociaż udający niechlujny styl może wybrzmieć najlepiej. To też doskonała okazja, aby w rysunkowej formie pokazać coś nowego.

Bo komiksowa seria na licencji serialu przedstawia przygody nieznane widzom telewizyjnym. Nie jest to odgrzewanie kotletów, a nowe historie opowiedziane przez innych twórców. I trzeba przyznać, że jest w tym coś naturalnego, że wraz z nowymi przygodami dowiadujemy się czegoś nowego o tym świecie (a raczej o wszechświecie), który przecież jest tak pojemny, że „każda linia czasowa ma swoich Ricków”.

W Polsce zostało wydanych siedem tomów komiksów z serii „Rick i Morty”, ostatni z nich na półkach księgarń pojawił się zaledwie kilka dni temu. Ja szczególnie polecam zwrócić uwagę na albumy ze scenariuszami i rysunkami Kyle’a Starksa, twórcy nominowanego do najważniejszej komiksowej nagrody, czyli tej imienia Eisnera. Starks stworzył doceniany komiks pt. „Sexcastle”.

Książka „Rick i Morty. Porąbana Sztuka”

rick i morty class="wp-image-355521"

„Rick i Morty. Porąbana Sztuka” to dzieło, które wydaje się idealnym prezentem dla fanów serialu, nie tylko tych bezkompromisowych. Książka autorstwa Jamesa Siciliano i Justina Roilanda (ten drugi jest jednym z twórców serii) opowie wam, jak produkowany jest serial. Wiele miejsca poświęcono tutaj projektom postaci (także tych drugoplanowych) i lokacji. Ale to nie wszystko, bo książka stara się opowiedzieć nie tylko jak, ale również skąd wzięli się poszczególni bohaterowie. Znalazło się tu miejsce na zdradzenie inspiracji i tego, do jakich dzieł popkultury nawiązują.

Album, bo taka nazwa pasuje do tej pozycji nawet bardziej, wypełniony jest rysunkami, które co prawda opowiadają o powstawaniu serialu, ale również pośrednio przybliżają samą sztukę animacji.

REKLAMA

Książkę „Rick i Morty. Porąbana Sztuka” kupicie na stronie wydawnictwa Egmont.

Tekst powstał we współpracy z wydawnictwem Egmont.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA