REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Ridley Scott jednak wyreżyseruje "Blade Runner 2"?

Gdy zostały ogłoszone plany dotyczące realizacji sequela filmu "Blade Runner", informowano, że jego reżyserem będzie Ridley Scott. Ten jednak uznał, że jest zbyt zapracowany i nie podejmie się tego zadania. Teraz okazuje się, że Scott tak naprawdę nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. 

04.12.2014
9:52
Ridley Scott jednak wyreżyseruje „Blade Runner 2”?
REKLAMA

Źródłem najnowszych rewelacji jest wywiad, którego Ridley Scott udzielił Tomowi Butlerowi z portalu Yahoo. Butler chciał wiedzieć kto zastąpi Scotta na stołku reżysera "Blade Runner 2", na co ten odpowiedział, że być może jednak będzie to on sam. Jak się więc okazuje, żadne definitywne rozstrzygnięcia w tej sprawie jeszcze nie zapadły, wbrew temu, co reżyser powiedział we wcześniejszym wywiadzie dla Variety, w którym to wyznał, że będzie jedynie producentem tego filmu.

REKLAMA
blade runner ridley scott
REKLAMA

Mimo wielu projektów, które Ridley Scott ma obecnie na głowie, m.in. "Exodus: Bogowie i królowie", "Marsjanin" czy druga część "Prometeusza", "Blade Runner" jest jego najbardziej osobistym dziełem i dlatego decyzja o podjęciu się reżyserowania sequela jest dla niego bardzo trudna. Z jednej strony bardzo by chciał, z drugiej nie jest pewny czy nie odbiłoby się to negatywnie na innych filmach, za które jest odpowiedzialny.

Zdjęcia do "Blade Runner 2" mają rozpocząć się w przyszłym roku. O scenariuszu wiadomo na razie jedynie tyle, że ma składać się z trzech aktów, a jego autorem będzie Hampton Fancher, twórca scenariusza do pierwszej części filmu. W jednej z głównych ról wystąpić ma Harrison Ford.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA